Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Конфіскатом торгуватимуть через Інтернет (відео)

Конфіскатом торгуватимуть через Інтернет (відео)

Протягом останнього року чималу кількість державних послуг стало можливим отримувати через мережу Інтернет: здача податкової звітності, отримання субсидії, навіть заяви про намір вступити в шлюб тепер приймають он-лайн. В уряді запевняють: немає особистого спілкування чиновника з прохачем — немає ґрунту для корупції. Тож, аби навести лад у найбільш корупційно-сприятливій сфері — реалізації відчуженого майна, Мінюст вирішив перевести торги на простори Інтернету, де кожен крок і покупців, і продавців буде на видноті. На Чернігівщині також працює ця система. Як — розбиралися наші журналісти.Ви колись замислювалися, куди зникає майно, відчужене за рішенням суду або ж конфісковане на кордонах України? Ми замислились. Виявляється, держава його реалізовує через систему аукціонів. Щоправда, за словами фахівців, стара система себе дискредитувала, бо давала широке поле для махінацій. Саме тому з травня минулого року у Міністерстві юстиції було прийнято рішення перевести торги арештованим майном у всесвітню мережу і створили Систему електронних торгів арештованим майном, скорочено «СЕТАМ».

Тож будь-який житель області може не лише побачити, що і як реалізовує держава, а й взяти участь у самих торгах. Для цього потрібно небагато: зайти на сайт державного підприємства «СЕТАМ», зареєструватися і можна знайомитись з лотами, виставленими на продаж. А подивитися тут є на що.

Після того, як потенційний покупець визначиться з тим, що ж він бажає придбати, він реєструється на участь в аукціоні. Якщо початкова вартість лоту не перевищує ста неоподаткованих мінімумів, тобто тисячі семисот гривень, то далі залишається чекати на початок торгів. Якщо товар дорожчий, то кожен учасник повинен зробити гарантійний внесок у розмірі 5%. В разі перемоги ця сума увійде у вартість покупки, в разі програшу повернеться власнику.

Причому вартість виставлених на продаж лотів зазвичай нижча, ніж ринкова. Чому? Бо державна виконавча служба, яка є основним наповнювачем складів та автостоянок «СЕТАМу», перш, ніж передати підприємству на реалізацію вилучене майно, викликає спеціаліста, який його оцінює за цілим переліком параметрів, серед яких зношеність, вік і багато інших. Але при цьому кінцева вартість лоту може зрости у рази, тут все залежить від активності учасників.

Далі все просто: роздрукувати протокол аукціону, сплатити означену вартість лоту та зателефонувати до філії підприємства і домовитися про час, коли йому буде зручно забрати обновку.

Щоправда, за словами фахівців «СЕТАМу», далеко не всі лоти вдається продати з першого разу. По деяких доводиться проводити два, а то й три аукціони, і щоразу знижувати вартість: в другий раз на тридцять, в третій — на 50 відсотків. Інформація по таких випадках також зберігається на сайті у вільному доступі, тож схитрувати і «в темну» продати якийсь об’єкт чи предмет не вдасться.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: електронні торги, «СЕТАМ», відчужене майно, суд, конфіскат, «Сівер-центр»

Добавить в: