• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 10-річна Катерина Карета з Чернігова розповіла, який жах творився у готелі, де потруїлися діти


Талион

10-річна Катерина Карета з Чернігова розповіла, який жах творився у готелі, де потруїлися діти

 

22 липня стало відомо, про масове отруєння дітей в готелі "Таємниця Карпат". На спортивні збори, які в цей час проходили на Прикарпатті від Чернігівщини поїхали загалом 80 людей: 70 дітей та 10 тренерів і батьків. Журналісти дізнавались, що трапилось з перших вуст.

Зі слів тренера Богдана Чигогидзе, зараз чекають на результати аналізів, які мають встановити причину отруєння. Держпродспоживслужба в Івано-Франківської області провела перевірку готелю «Таємниця Карпат» на Яремчанщині. За їхнім повідомленням, заклад не мав дозвільних документів, щоб приймати дітей на відпочинок. Загалом виявили 62 порушення. Заклад тимчасово закриють на десять днів. Причини та обставини захворювання встановлюють поліцейські.

Журналиісти Суспільного Карпат побували в готелі та в лікарні, куди шпиталізували учасників спортивних зборів.

За їх повідомленням, прохід до відпочинкового комплексу 23 липня був закритий. Чоловік, який представився журналістам Суспільного охоронцем, не пропускав на територію і запевняв, що там нікого вже немає. Згодом з фіртки вийшли діти з дорослими. Це – батько та бабуся однієї зі спортсменок.

Лариса Савченко розповідає, що не спала дві ночі – допомагала дітям та прибирала у кімнатах. Впевнена, що отруїлися діти через неправильно облаштовану каналізацію.

«Я сама зняла відео, сама ходила – там в них був туалет і все це стікало на компот, печиво та виделки. тепер мене називають провокатором. Так ось, скажіть мені: три дні дітям погано, ніхто не знаю причин і з’ясовувати не хочуть».

Двох дівчат забрали додому до Чернігова. Загалом з нашого міста приїхали дві групи дітей загальною чисельною 80 осіб. За словами тренера однієї з груп Богдана Чигогидзе, 56 вже відправили додому. Ще 24 залишаються у готелі або в лікарнях. Розповідає, що працівники готелю не допомагали їм.

«У нас є розмова, коли вийшов перший раз на контакт працівник бази. він нам обіцяє «все вирішимо, все зробимо. дітям і ліки, і харчування. опечатали їдальню – і вчора діти цілий день не їли. вчора вони пообідали, коли ми їх вивели, самі тренери зібрались», – говорить Богдан Чигогидзе.У Яремчанській центральній міській лікарні зараз перебуває десятирічна Катерина Карета з Чернігова. Пригадує, що погано їй стало вночі: у неї піднялась температура, а згодом розпочала блювати. Каже, на території були лікарі, які кололи їй якісь уколи. Коли стало зовсім погано – дівчинку відвезли до лікарні.

«Я почуваюся вже краще. Вчора в мене були крапельниця. А все ж таки, як я потрапила до лікарні: нас не пускали в лікарню. З моїм тренером ми пішли під прикриттям як до аптеки, а самі поїхали в лікарню, в якій можна здати тест на ротавірус».
У цій же лікарні перебуває вожата з цієї групи – Рузанна Білошицька з Чернігова. Жінка каже, що в комплексі, в який їх заселили, була повна антисанітарія: брудні кімнати, постіль, санвузли. Каже, організатори спортивних зборів забороняли спочатку їхати до лікарні та розповідати батькам про ситуацію. Рузанна Білошицька впевнена, що отруїлися через харчування.

«Перший раз коли нас годували – все було брудне. Посуд був брудний. Нам виносять їжу, а офіціант тримає тарілку повністю пальцем своїм, без рукавичок. В цих рукавичках до нас прийшли, в цих же рукавичках пішли готувати. В них не було розділення прибиральниця-кухар. А них дуже маленький штат, як я зрозуміла. Близько п'яти людей все робили».

Директор Надвірнянської дитячої лікарні Іван Бізіля повідомив, що з восьми дітей виписали п’ятьох. Водночас, заступник директора з медичної частини Яремчанської ЦМЛ Василь Йосипчук каже, що в закладі перебуває дев’ятеро людей.

«Температури на ранок немає ні в кого. Задовільний стан. Поступили вони в стадії середнього ступеня важкості, а на даний час задовільний стан дітей».

За словами начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в області Віталія Фіглевського, працівники Держпродспоживслужби пепервірили «Таємницю Карпат» та виявили 62 порушення, каже, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в області. За його словами, заклад не був готовий до прийому дітей.

«Він не заявив про заїзд дітей в органи місцевого самоврядування за десяти днів, не пройшов інспекторську перевірку, не мав відповідних дозвільних документів на даний вид діяльності, щоб мав 318 форму паспорту оздоровчих закладів для дорослих або для дітей. Діти приїхали без медичних довідок, персонал не мав особових медичних книжок і не пройшов відповідний медичний огляд, харчування дітей проводилося з порушенням, були заборонені продукти».

За словами Віталія Фіглевського, за межами закладу діти не їли. Аби визначити, чим вони отруїлися, працівники Держпродспоживслужби взяли проби води, продуктів харчування та готових страв. Результати аналізів будуть через п'ять днів. Заклад закриють на десять днів. За цей час повинні усунути порушення.За словами тимчасово виконувачки обов’язків речниці Нацполіції області Тетяни Іванюк, правоохоронці відкрили кримінальне провадження та здійснюють досудове розслідування за статтею про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням. Якщо провину власника закладу доведуть, його можуть позбавити волі від п'яти до восьми років.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Білошицька, Карета, тренування, отруєння

Добавить в:
 
 


Центр Комплект