• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » На гарматній алеї на Валу почали розбирати клінкер – за два тижні стартує другий етап капремонту


На гарматній алеї на Валу почали розбирати клінкер – за два тижні стартує другий етап капремонту

 

Клінкер, який пролежав на Гарматній алеї не одне десятиліття, від цього тижня більше цій пам’ятці не належатиме. Як власне і решта старих будівельних матеріалів, з яких для нас зручно складався Дитинець.Від цього місяця місто починає другий етап капітального ремонту Валу, проєкт реставрації якого пройшов усі експертизи, і станом на 10 червня, і торги. Нині тут демонтують ліхтарі, гранітні бордюри та розбирають доріжки, аби передати їх балансоутримувачу, а не просто зняти бульдозером. Самі ж роботи стартують трохи менше, ніж за 2 тижні.

Яросла Куц, начальник Управління житлово-комунального господарства: «Тут буде заміна підпірної стіни. Вона буде обкладатися гранітом. Буде вкладатися новий клінкер – такий же самий, як і на нижній частині Валу. Будуть замінені ліхтарі на такі ж самі як і на Алеї Героїв. Будуть встановлені нові лави, урни. Буде оновлено підсвітлення гармат, тобто гармати будуть повернені на те ж саме місце, де вони й стоять».

За словами керівника профільного управління, роботи на цій ділянці мають завершити вже цьогоріч – до 10-15 серпня, тобто до Дня Незалежності. Коштуватимуть вони маже 70 мільйонів гривень із 290 мільйонів заявлених у тендері для всіх чотирьох черг будівництва, які за наявності фінансування зможуть повністю втілити до жовтня 2022 року.

Яросла Куц, начальник Управління житлово-комунального господарства: «Ці всі роботи ми плануємо, що вони будуть фінансуватись, за рахунок державного бюджету. Ми сподіваємось, що у «Велику реставрацію» попаде Дитинець». Якщо не буде коштів з державного бюджету, то це все ляже тягарем на міський бюджет».

Паралельно із цим перший етап, а це нижня частина Валу розпочата за міські кошти ще у 2019 році, вже добігає кінця. Там допрацьовують озеленення, освітлення та фонтан із цапками.

Згідно з проєктом уся територія Валу матиме завершений вигляд і буде оновлена за єдиною концепцією та стандартами будівництва. І так, як це державний заповідник, серйозні зміни чи масштабна реконструкція тут не можливі, і все виконуватиметься під наглядом археологів.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Гарматна алея, Ярослав Куц, ремонт, Вал, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект