Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Протестують учні та батьки: у Ніжині хочуть понизити статус школи
Error: Incorrect password!

Радио
Радио

Протестують учні та батьки: у Ніжині хочуть понизити статус школи

Розставили стільці, сіли у центрі міста і заспівали пісню. Кричали «Ганьба» і «Діти – це майбутнє». 28 травня під Ніжинською міською радою пройшла акція протесту. Мітингували батьки, учні та випускники школи № 4. Люди дізналися, що на сесії міськради, що відбудеться на початку червня, мають проголосувати за пониження ступеню школи. Фактично це означає, що там зможуть навчатися учні 1-4 класів, зараз же діти туди ходять з першого до дев'ятого.Об 11:00 біля Ніжинської міської ради зібралися діти та дорослі. Це – учні, випускники школи № 4, а також їхні батьки.

"Її закриють. І ми більше туди не повернемося і там більше не будемо вчитися. Там найкращі вчителі, вони дають нам найкращі знання. І ми більше шкіл ніяких не вибираємо, тільки оцю", - говорить учасниця мітингу, учениця школи № 4 Варвара Ріпа.

"Подобаються вчителі, там гарно. Я переживаю, що треба йти до іншої школи", - сказав учень школи № 4 Богдан Стапура.

Про можливе закриття школи люди дізналися у березні. Після обговорень і батьківських зборів управління освіти навчальний заклад вирішило не закривати, а понизити його ступінь. Фактично це означає, що там навчатимуться учні 1-4 класів, а 5-9 класам доведеться шукати інші заклади освіти.

"Ми хочемо залишити свою рідну школу у звичайному режимі, щоб дітей не переводити нікуди. Кожна дитина перейде в іншу школу, для дітей це буде велика травма. Переваги – це дружній, хороший колектив. Дітей тут дуже мало, зате вони дружні. Вчителі, як батьки", - розповідає Суспільному Надія Стапура, матір учня школи № 4.

"Звичайно, її закриють, тому що дітей туди з 1 по 4 клас ніхто водити не буде. Звичайно, батьки бояться. Бо через ці плітки: закриють, закриють, закриють. Наприклад, мені возити в якусь іншу школу незручно, невигідно. І тут він сам пішов у школу. І в мене дитина в цю школу збирається іти".

"А я приведу дитину до мера в кабінет. Ми будемо там навчатися. Разом і ним. Тому що мою дитину нема куди переводити, школи у місті Ніжині переповнені", - каже Леся Терещенко, матір учениці школи № 4.

Майже за годину після початку акції до людей вийшли два заступники міського голови та працівники управління освіти. Начальниця управління Валентина Градобик сказала, із пониженням ступеню школи можна буде зекономити майже чотири мільйони гривень на рік.

"Якщо нам державна субвенція дає на учня 16 964 гривні, то коштує один учень четвертої школи зараз уже 36 тисяч, до кінця року ми дійдемо до 43 тисяч. На сьогоднішній день наповнюваність Ніжинської ЗОШ №4 – 13,89%. Це – найнижча наповнюваність по всіх закладах освіти міста Ніжина. Утримувати два корпуси з такою наповнюваністю учнів ми не можемо. Це є економічно необґрунтовано".

Проблем із влаштуванням дітей чи вчителів до інших закладів освіти не виникне, сказала начальниця управління.

"При пониженні ступеню у нас не виникає питань взагалі ні з дітьми з особливими освітніми потребами, ні взагалі з учнями, то із вчителями теж. Всі вчителі будуть працевлаштовані в заклади освіти. В межах кілометра у нас знаходиться НВК 16, гімназія № 2, ЗОШ № 7, ЗОШ № 1, гімназія № 3".

Нинішня очільниця школи Олена Пулінець у це не вірить.

"Було засідання колегії управління освіти, і зі мною поряд сиділи колеги. Коли я запитала, чи є у них зайві ставки, то досить великі школи сказали, що вони ледь наскрібають ставки своїм вчителям".

Пониження ступеню зрештою призведе до закриття школи, вважає директорка.

"Оскільки будуть розташовані заклади, які будуть давати базову загальну освіту, то батьки будуть віддавати саме до таких загальних закладів своїх дітей. В нашому закладі навчаються дітки з особливими освітніми потребами. На наступний рік – це три інклюзивні класи планується відкрити. І в цих класах буде навчатися чотири дитини. І плюс сім дітей будуть навчатися за педагогічним патронажем, індивідуальною формою навчання. Саме для цих дітей буде надто складним і болісним цей період".

У школі може бути більше учнів, якщо вона залишиться із нинішнім ступенем.

"У нас в центрі знаходиться Ніжинська ЗОШ №7, яку планують перевести в статус ліцею, то для дітей 1-4 та 5-9 класів потрібно буде знайти інші навчальні заклади".

Якщо на сесії депутати проголосують за пониження ступеню школи, батьки оскаржуватимуть рішення у суді, сказала Леся Терещенко.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ніжин, мітинг, школа, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект
Error: Incorrect password!