• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «Тільки пам’ятаю перед обличчям ті хрести, ті поламані могили, крики». Подробиці трагедії на фестивалі в Кам’янеці-Подільському


«Тільки пам’ятаю перед обличчям ті хрести, ті поламані могили, крики». Подробиці трагедії на фестивалі в Кам’янеці-Подільському

 

Трагедія на фестивалі повітроплавання в Кам’янеці-Подільському. Там повітряна куля із 6 людьми на борту впала у яр. Від травм один пасажир загинув на місці і ще п’ятеро людей потрапило до шпиталю. Детальніше у сюжеті.Рятувальники намагаються зняти з дерева пошматовану оболонку повітряної кулі. Пан Микола бачив, як вона падала в яр.

Микола Карасюк, самовидець: «Коли я прибіг, побачив чоловіка, який дуже корчився від болю і в корзині була зажата жінка, яка не могла самостійно вибратися».

А перед тим, некерований аеростат з п’ятьма пасажирами та пілотом, занесло на сільський цвинтар. Тут два десятки розбитих могил та розкидані речі.

Василь Рева, самовидець: «Почав він падати звідтіля. Отой пам’ятник чорний, його розвернуло. І оце так тягнуло корзину».

Василь Рева живе поблизу цвинтаря, тож першим прибіг сюди. З повітряної кулі на могилу випало двоє людей, один був уже не живий. Згодом з’ясують – це 53-річний турист з Прилук.

Василь Рева, самовидець: «Об цей пам’ятник ударився головою і кров витікла. Зложений він був, мабуть, поламаний. Потрогав пульс, він не бився. Він вже був холодний».

Ще двоє пасажирів випали з кошика на обійстя селян. З яру, цвинтаря та дворів до лікарні привезли п’ятьох потерпілих. Один у реанімації в тяжкому стані, четверо пацієнтів у травматології.

У Віктора Лішневського перелом поперекового хребця. Його готують до операції.

Віктор Лішневський, потерпілий: «Я тазу не відчуваю, але ноги відчуваю».

Каже, за п’ятнадцять хвилин після злету здійнявся різкий вітер.

Віктор Лішневський, потерпілий: «Нас то в ту сторону, то в іншу. Пробував зробити декілька посадок, але, як він нам пояснював, що ці грозові хмари кулю піднімали вверх і він не може ним керувати».

Пасажирам наказав присісти і міцно триматися за мотузки. Далі, все як у страшному сні.

Віктор Лішневський, потерпілий: «Я тільки пам’ятаю перед обличчям ті хрести, ті поламані могили, крики. Я прокинувся вже на городі».

28-річний пілот повітряної кулі у сусідній палаті. Травми у нього не значні. Але спілкуватися з журналістами відмовляється. Говорити з дружиною загиблого не радять лікарі.

Олександр Чернець, директор Кам’янець-Подільської лікарні: «В неї тільки рвані рани гомілки. Фізично – це не важка травма. Але у неї зараз дуже велика психологічна травма».

Це був другий день традиційного фестивалю повітроплавання у Кам’янці-Подільському. Вечірні польоти, щоб милуватися заходом сонця. Чи передбачали синоптики вітер, як мав на нього відреагувати пілот, і ще багато запитань, намагаємось поставити організаторам.

В’ячеслав Гардаш, президент Федерації повітроплавання України: «Поки йде розслідування ніхто коментарів давати не буде».

У слідчих запитання схожі. Кримінальне провадження відкрили за статтею «Порушення правил повітряних польотів».

Інна Глега, керівниця Сектору комунікації поліції Хмельницької області: «З’ясовують, чи могла так пізно куля літати, чи були відповідні дозволи від Гідрометцентру».

У перший день фестивалю одна з повітряних куль аварійно приземлилася просто посеред автівок на жвавій міській дорозі. Тоді минулося без потерпілих. Заплановані на третій день польоти скасували після трагедії.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: повітряна куля, трагедія, Кам’янець-Подільський, «1+1», «ТСН»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект