• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Діти, яких мама нагодувала грибною юшкою, балансують між життям і смертю


Талион

Діти, яких мама нагодувала грибною юшкою, балансують між життям і смертю

 

Між життям і смертю балансує четверо дітей, яких матір нагодувала грибною юшкою. Найменша дитина – це 7-місячне немовля, найстаршому – 6 років. Два братики і дві сестрички з Чернігівщини. Валентина Доброта про приголомшливу історію материнської безвідповідальності.Під реанімацією Євгенія Алексеєнко чергує вже добу. За цими дверима лікарі без перебільшення з того світу намагаються витягти її дітей.

Євгенія Алексеєнко, мати дітей: «Честно, я просто боюсь».

Погано дітям стало після супу на грибному бульйоні. Перші весняні гриби дорослі назбирали в лісі поруч із домом. Чоловік Євгенії – Єгор – показує залишки їхнього тихого, але фатального, полювання.

Єгор Алексеєнко, чоловік Євгенії Алексеєнко: «З самого дитинства ми з батьком постійно їх збираємо. Жаримо з жиром, в банки і в погреб. А потім зимою діставати можна».

Частину знайдених грибів відварили і заморозили, а частина пішла на суп, який їла вся велика родина.

Євгенія Алексеєнко, мати дітей: «Самих грибів діти не їли. Їли тільки картоплю. Не могла собі представити, що таке може трапитися. Це в мене перший раз, хоча ми ці гриби збирали і раніше. Було все нормально до цього випадку».

Симптоми отруєння – кволість та блювання, спочатку проявилися у немовляти. Йому 29 квітня виповнюється 8 місяців. Утім уночі почало судомити його сестричку і ще двом дітям стало зле на ранок. Нині двоє з чотирьох у вкрай тяжкому стані.

Ольга Балан, завідувачка відділення анестезіології обласної дитячої лікарні: «7-місячний хлопчик на штучній вентиляції легень. А у дівчинки печінкова кома. Вероніка більш-менш легша, Тимофій також у свідомості, але печінкові показники дуже високі. Будемо сподіватися, що хоча б ці двоє дітей залишаться живими».

Від таких новин із лікарні бабуся цих дітей не втримується на ногах й опускається на землю.


Її донька Євгенія живе через дорогу і малеча часто у бабусі не просто гуляла, а й жила тижнями. Їхня бабуся зараз співмешкає з батьком цих дітей.

28 квітня у однієї з одну день народження. Аліні виповнилося 5 років і в бабусі були інші плани на цей день.

Олена Дьошева, бабуся дітей: «Я ж думала на її день народження спекти торт. Шикарного такого ніхто б не зробив, а день народження для дітей, а не то що там водка чи алкоголь».

Загалом Євгенії Алексеєнко 5 дітей. Четверо від нинішнього цивільного чоловіка її мами, а немовля від його сина. Родина перебуває на обліку в соцслужбі. 6 років тому навіть клопотали про позбавлення батьківських прав, але суд відмовив.

Наталія Бочарова, староста Олешнянського старостинського округу: «У них вдома постійно антисанітарія. Бували такі випадки, коли діти залишались самі вдома. Це бувало раніше таке. І взагалі, догляд за дітьми дуже поганий. Ситуація там досить складна. Євгенія зараз перебуває на 16 тижні вагітності і відмовляється ставати на облік до лікарні, тому проводиться постійна робота».

Найстаршого хлопчика Євгенії Максима, що постійно живе з бабусею та своїм батьком, і грибну юшку не їв, соцслужби тимчасово вилучили з родини.

Це Північ Чернігівщини. Навколо тутешніх сіл суцільні ліси, з них люди і живуть. Гриби збирають з малечку, добре на них знаються і саме гриби часто бувають на столі.

На цьому фото малечі, за життя яких борються медики, в руках лісові трофеї. Лікарі вкотре попереджають: гриби – не дитяча їжа.

Ольга Балан, завідувачка відділення анестезіології обласної дитячої лікарні: «Гриби дуже тяжкі на шлунок. Це по-перше. По-друге, багато грибів дійсно умовно-їстівних. Їх треба дуже добре знати, щоб правильно їх збирати, правильно оброблювати і правильно готувати».

За фактом злісного невиконання обов’язків з догляду за дітьми, відкрите кримінальне провадження.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гриби, Євгенія Алексеєнко, Ольга Балан, «1+1», «ТСН»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект