• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігів може вже в четвер вийти з червоної зони. Підприємці мітингували за послаблення карантину


Чернігів може вже в четвер вийти з червоної зони. Підприємці мітингували за послаблення карантину

 

В понеділок, 26 квітня, підприємці та підприємниці Чернігова зібралися на акцію в центрі міста. Кажуть, майже місяць життя в умовах «червоної» зони доводять їх до відчаю. Оскільки працювати заборонено, частина не може отримати допомогу від держави і не розуміє, чому двері одних відчинені, а решті довелося закритися.Ірина Березинець, голова ГО «Сяйво Сіверщини»: «Ми всі розуміємо, яка ситуація з локдауном. Але всі ми також ходимо по супермаркетах і бачимо, що маленькі магазинчики зачинені, а там стоять великі черги без дотримання карантинних норм, то ми також хочемо працювати, готові працювати в жорстких умовах, згідно карантинних обмежень. Тобто, наприклад, виносити столики на вулицю, якщо це магазин. Ми просимо відкрити непродовольчі ринки, ми просимо дозволити працювати освітнім центрам, там де проводять навчання дошкільнят, спортивним закладам, а також ТРЦ».

Анна Пушкар, керівниця приватної освітньої студії: «Ми в найскладнішій ситуації зі всіх, тому що заборонили нашу діяльність. Це позашкільна освіта, дошкільна освіта, приватна освіти, і при цьому ми не є у списках кодів на заборону. Наш код 85 – освіта. Тому ми не можемо претендувати на якусь допомогу».

Поспілкувався з присутніми міський голова Чернігова. Він наголосив, що не є прихильником закриття мікробізнесів під час карантину.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Суспільство на 80% не виконує карантинні заходи. Знову так, ті самі супермаркети – дотримання карантинних заходів там дуже низьке. І ніякого ефекту відчутного від цих заходів, крім шкоди для малого та середнього бізнесу, реально ми не маємо. Це моя особиста позиція. Якби все суспільство два тижні витримало карантинні норми, то ми б локалізували «ковід» дуже швидко».


Проте зонування і відповідно більшість обмежень не визначається на місцях. Це повноваження Кабміну і спеціальної державної комісії, - наголосив Владислав Атрошенко у спілкуванні. І додав, що у той час, коли бізнеси не могли працювати, вони матимуть пільги.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якщо земельний кодекс забороняє вам не сплачувати податок за землю, тому ми перерахуємо і постараємось прийняти програму, щоб повернути ці кошти. Єдиний податок ви не будете сплачувати за цей період. Все що стосується місцевих податків, ви за цей період сплачувати не повинні. Я зберу базарників і ті, хто не працює, платити не повинні, я поговорю з директорами».

Міський голова також повідомив, що у Чернігові та області кілька днів нині йде скорочення хворих у лікарнях. Якщо така тенденція триватиме, обов’язково будуть послаблення карантину. У разі ж, якщо цього не відбудеться, міська комісія, в рамках своїх можливостей, визначатиметься щодо пом’якшень.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якщо Кабмін до четверга не прийме послаблень для міста Чернігова, тоді ми на місцевому рівні дозволимо малому та середньому бізнесу працювати».

Далі учасники та учасниці акції перемістилися під ОДА. Кажуть, що хочуть, аби їхні побажання вертикаль виконавчої влади передала до Києва. Для обговорення проблеми, їхніх представників і представниць запросили до зали засідань. Тут теж йшлося, що показники, за якими визначається «червона» зона, почали падати. Нині ми перевищуємо лише один. Якщо тенденція збережеться, то ми зможемо перейти на менший рівень обмежень, і малий та середній бізнес зможе знову почати працювати.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: акція протесту, підприємці, бізнес, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект