Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Ковід став вражати молодших, які частіше важко переносять хворобу

Ковід став вражати молодших, які частіше важко переносять хворобу

Сергій Макашов, головний режисер Міського Палацу культури, співак: «Мене підключили під кисень. Я знаходився в лікарні 39 днів, з яких 30 днів я дихав киснем».

Сергій Макашов, публічна людина, відомий в Чернігові виконавець, ділиться своєю історією боротьби з ковідом. Те, що починалося з невисокої температури, за кілька днів переросло у складність дихати. Далі, понад місяць в лікарні і тренування дихати самому.Сергій Макашов, головний режисер Міського Палацу культури, співак: «9 днів тренувався. Були завдання від лікаря, що я повинен був дихати, а потім трохи відключати, щоб навчитися більше дихати свіжив повітрям. Одягався, відкривав вікно і дихав. Були дуже великі труднощі в тому, що була дуже велика слабкість».

Каже, намагався дотримуватися всіх норм, але десь не вберігся. Тож усім радить слухатися рекомендацій лікарів і виконувати елементарне: обмежити число контактів, правильно носити маски і тримати дистанцію.

Сергій Макашов, головний режисер Міського Палацу культури, співак: «Помічаю, що деякі люди відносяться до цього якось незрозуміло. Вони чи легковажні, чи самовпевнені в собі».

До дотримання всіх правил карантину закликають і медики. Адже саме вони бачать, якою складною може бути хвороба.

Наталія Бабкіна, медична директорка ЧМЛ №3: «Пацієнти важкі. Вік пацієнтів значно помолодшав, якщо порівнювати з минулою хвилею. В минулу хвилю це були 65 років і старші, пацієнти з коморбітною патологією. Зараз ми спостерігаємо пацієнтів молодого віку, активно здорових, які займаються навіть спорту, які раніше зовсім ніколи не зверталися до лікарів. І ці пацієнти до нас потрапляють у важкому стані. Вік пацієнтів – від 18 років і старше. Середній вік пацієнтів, які у нас зараз перебувають в лікарні, 45 років. І це дійсно пацієнти більш важкі, ніж були в минулу хвилю».

До 3-ї лікарні швидкі приводять хворих по понеділка і п’ятницях. Решту днів їх приймають в інших закладах. Тут же почали задіювати непрофільних лікарів, адже медперсоналу не вистачає.

Наталія Бабкіна, медична директорка ЧМЛ №3: «Ситуація в лікарні дуже напружена, але контрольована. Всі медичні працівники, які були задіяні в ковідних бригадах, так званих наших мобільних бригадах, вони працюють і зараз. Я хочу сказати, що ми дійсно дещо збільшили персонал. Ми додатково залучили лікарів-хірургів, гінекологів, неврологів, які працювали і в другій хвилі, - ми їх знову повернули. Тому що ми пам’ятаємо, що десь у лютому-березні було зменшення захворюваності, зараз лікарі знову повернулися і вони всі працюють у бригадах. Навантаження на лікарів колосальне. Вони дуже виснажені».

У Чернігові кожного дня збільшується кількість госпіталізованих з підтвердженим ковідом. Якщо кількість ліжок можна збільшувати, то може прийти час, коли сили медперсоналу не зможуть охопити всіх.

Наталія Бабкіна, медична директорка ЧМЛ №3: «Медперсонал просто молодці. Підтримують нас. Тільки завдяки їм тримаємось. Ставлення дуже хороше. Роботи у лікарів дуже багато. Хворих багато. Але вони нас рятують».

Аби ситуація в Чернігові стабілізувалася, медична система не була перевантажена, в місті запровадили посилені заходи карантину. Людей просять максимально обмежити контакти, тримати дистанцію і правильно носити маски, мити та дезінфікувати руки.

Сергій Макашов, головний режисер Міського Палацу культури, співак: «Знаходячись в лікарні 39 днів, я відчув на собі і навіть з розмов, що буде багато цих людей перехворіли, тому що знаходяться в дуже великій зоні, можна сказати, небезпеки. Тому дуже велика дяка і санітаркам, і медсестрам, і всім лікарям нашого міста, що вони допомагають нам, що вони стараються зробити все можливе, що залежить від них».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лікарі, ковід, Сергій Макашов, Наталія Бабкіна, міська лікарня №3, «Дитинець»

Добавить в: