• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Маски на вулицях, закриття дитсадків і робота кав'ярень «з вікна»: що ще буде заборонено?


реклама

Маски на вулицях, закриття дитсадків і робота кав'ярень «з вікна»: що ще буде заборонено?

Негативна динаміка останніх трьох днів і рекордні показники госпіталізації за всю епідемію, підводять місто до вимушених посилень. Так, рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 5 квітня, у Чернігові вводять додаткові обмеження до тих, з яких почали новий тиждень.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я не є прихильником здобувати на тлі «боротьби» з ковідом, чи політичні дивіденди, чи розгойдувати в інформаційному просторі цю ситуацію, наразі просто ми змушені посилювати карантинні заходи».

Ситуація така, що захворюваність різко зростає і місто поступово наближається до межі своїх фізичних можливостей. А це обмежена кількість медиків, технічного забезпечення і потужностей із виробництва кисню. Ліжко-місць у лікарнях, що надають допомогу ковідним хворим, можуть максимально збільшити із 535 до 600. Але далі, це критичний стан. Нині у медичних закладах стаціонарно лікуються 376 пацієнтів і пацієнток із важкими формами ковіду. За вихідні кількість госпіталізованих збільшилася майже на 50. Тому вже цього тижня, від 8 квітня, забороняється відвідування закладів культури, театрів, музеїв, тощо. Басайнів, спортивно-оздоровчих установ усіх форм власності, проведення масових заходів більше 10 осіб та релігійних на площі менше, ніж 10 кв. м на одну людину. За можливості, просять проводити богослужіння просто неба.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «На сьогоднішній день є статистика, що хворіє величезна кількість вірян, і тих, хто співає в церковних хорах і священнослужителів. Якщо можна, то велике прохання, подивитися на цю ситуацію, бо вірус не розрізняє віруюча людина чи ні».

Також передбачається, що на площах загального користування, на вулицях, у скверах і парках носити маски та респіратори буде обов’язковою вимогою.

Згідно з документом, від 12 квітня не працюватимуть і дитячі садочки. При цьому, за дорученням міського голови, організують роботу окремих груп для дітей медиків.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Виключно лікарі можуть надати список своїх дітей. Доручення Білогурі, розподілити цих дітей по групам, відповідно по дитячим садочкам».

Рішення про їх закриття можуть переглянути і скасувати впродовж тижня, - у разі, якщо показники не зростатимуть. Однак поки прогнози протилежні.

Як повідомляють в управлінні охорони здоров’я, британські і південноафриканські штами коронавірусу, що нині поширюються в Україні, одночасно вражають значну кількість людей за менший період, є дуже агресивними і важче протікають.

Ольга Малець, в.о. начальника управління охорони здоров’я: «Таких великих поступлень, як ми маємо останні дні, не було протягом всього періоду епідемії. Ми говоримо про те, що збільшилась кількість захворюваності майже в 2-2,5 рази, у порівнянні з лютим місяцем, збільшилася майже в 2 рази кількість госпіталізованих, у порівнянні з попереднім тижнем».

За словами Ольги Малець, це тільки початок. Тож підняття свідомості громадян і посилення заходів єдиний вихід за таких обставин.

Ольга Малець, в.о. начальника управління охорони здоров’я: «Тільки в тому разі, якщо ми будемо дотримуватися всіх цих протиепідемічних заходів, ми зможемо стабілізувати ситуацію. На жаль, сьогодні про стабілізацію ситуації ми навіть не говоримо – крива іде вверх».

Що стосується нині чинних обмежень, то їх дещо скорегували. Зокрема, як виняток, дозволили відвідування кладовищ у вихідні, а також продаж кави та інших напоїв із вікна. У муніципалітеті кажуть, такими були рекомендації лікарів. Однак їх послаблюють за умови, що підприємці слідкуватимуть за дотриманням дистанції в черзі та біля закладів, а люди не збиратимуться біля кав’ярень більш ніж по двоє.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ми не будемо розбиратися, з якої причини, в наслідок чого це відбулося, якщо є очевидні порушення карантинних заходів, якщо там збирається 10-15 чоловік, є скупчення і люди стоять без масок, буде припис окремо – буде разом з фотографією додаватися припис на закриття».

Теж стосується і приватних підприємців на ринках, крамниць та супермаркетів.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ми не хочемо ніякої шкоди зробити підприємцям. Більше того, навпаки я зацікавлений в тому, щоби бізнес працював. Але сьогоднішня ситуація дійсно для міста Чернігова є такою, яку ми ще не проходили, і такої кількості хворих у нас не було. Наша задача розірвати ланцюг. Якщо буде менше скупчень, то буде менше передач цієї хвороби, відповідно буде більше трохи часу на виявлення симптомів у того, хто хворіє, він зробить менше контактів і у нас буде більше шансів локалізувати цю хворобу».

Владислав Атрошенко закликав усіх чернігівців бути максимально відповідальними. Носити засоби захисту, користуватися антисептиками, виконувати правила і з розумінням поставитися до вимушених обмежень, адже йдеться про здоров’я та життя сотень тисяч людей.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: карантинні обмеження, дитсадок, коронавірус, «Дитинець»

Добавить в: