• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Земельна комісія рекомендує зняти з розгляду депутатів зміну цільового призначення землі в Ялівщині


реклама

Земельна комісія рекомендує зняти з розгляду депутатів зміну цільового призначення землі в Ялівщині

 

Питання зміни цільового призначення 4 земельних ділянок для будівництва житлових будинків на межі з Ялівщиною зняли з розгляду наступної сесії Чернігівської міської ради. Таке рішення 24 лютого прийняла земельна комісія. Правозахисник Олександр Гашпар каже, що зміна цільового призначення може покласти початок будівництва у Ялівщині чергового «царського села».

 

Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» – це майже 170 гектарів лісопаркової заповідної зони. 8 пам’яток археології, серед них і національного значення. На околиці Ялівщини – між гаражним кооперативом та старим кладовищем планують почати будівництво.

Свого часу тут був розсадник рослин. Цю територію площею понад 3 га використовувало сільськогосподарське підприємство «Квіти Чернігова». Так само як і територію під нині занедбаними теплицями у самісінькому центрі парку. У 2006 році міська рада ці території розпаювала між працівниками «Квітів Чернігова».

Загалом на цьому клаптику 20 земельних ділянок, усі призначені для ведення сільського господарства. Ними володіють семеро людей. Серед них – тесть чинного міського голови Владислава Атрошенка Тимофій Бичков та його бізнес-партнер – Руслан Дубинка. У четвер на сесії міської ради мали розглядати питання про зміну цільового призначення чотирьох земельних ділянок на «будівництво житлового будинку». Ними володіють Олександр Коленченко, Олена Акуленко та Вікторія Шепель. Тиждень тому за винесення цього питання проголосувала земельна комісія.

«Хочуть змінити цільове призначення і дати старт будівництву так званого царського села. Якщо тут забудується, то в подальшому забудується і територія в самому центрі Ялівщини, там, де зараз розташовані старі теплиці», – вважає правозахисник Олександр Гашпар.

У такий самий спосіб колись збудували будинки на межі з Ялівщиною поблизу пологового будинку.

Начальник управління земельних ресурсів Василь Дмитренко каже, ділянки не входять до регіонального ландшафтного парку, а проекти погодили незалежні експерти з інших регіонів країни.

Правозахисник Олександр Гашпар вважає, що зміна цільового призначення незаконна, бо суперечить плану зонування.

«Вони хочуть всупереч плану зонування, яким ця територія визначена, як рекреаційна зона Р2, і зробити з неї житлову зону», – сказав Олександр Гашпар.

Іншу думку має депутат міськради від партії ОПЗЖ та член земельної комісії Павло Гармаш. Саме його пов’язують із власниками цих чотирьох земельних ділянок. У телефонній розмові Павло Гармаш зв'язок із власниками землі заперечив. Однак каже, що радив б їм звертатися до суду.

24 лютого міський голова Чернігова Владислав Атрошенко на своїй сторінці у Фейсбуці публічно звернувся до земельної комісії з проханням тимчасово зняти це питання з розгляду до затвердження меж РЛП.

«Законне звернення приватних власників землі, яка межує з лісопарком Ялівщина, мало б розглядатися на сесії міськради 25 лютого. Я звертаюся до земельної комісії, щоб зняти це питання з розгляду сесії, та прошу депутатів підтримати мою ініціативу», – написав Владислав Атрошенко.

За годину після публікації земельна комісія питання з розгляду зняла.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: будівництво, Ялівщина, земельна ділянка, UA: Чернігів

Добавить в: