• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові протестували проти підвищення тарифів на газ та електроенергію


реклама

У Чернігові протестували проти підвищення тарифів на газ та електроенергію

 

Скасувати підвищення ціни на газ і повернути пільговий тариф на електроенергію. З такими вимогами у Чернігові протестували біля 200-х людей. Всі вони зібралися у сквері Попудренка. З вимогами розібратися у зростанні цін на комунальні послуги пішли спочатку до міської ради, а потім до облдержадміністрації.«Ганьба, ганьба, ганьба!»

У Чернігові протестували проти підвищення тарифів. Близько 12-ї дня до скверу Попудренка прийшли переважно люди пенсійного віку з плакатами. Хоча в натовпі і перед мікрофоном були представники кількох політичних сил, на камеру вони кажуть, акція не партійна, зібралися висловити своє невдоволення.

З січня цього року більше немає пільгової ціни на електроенергію. До того ж зростає вартість транспортування і кубометрів газу.

Ольга Мірошник прийшла на акцію протесту з чоловіком. Через високі тарифи, каже, довелося відмовитися від телефону.

Ольга Мірошник, пенсіонерка: «От телефона отказались. От мобилок нельзя отказаться – одну пополняем. У нас на двоих с мужем, муж – инвалид, мы получили без субсидии 6113. За коммунальные нам надо заплатить более 2 тысяч».

Люди прийшли з плакатами, просять у влади повернути ціни на газ і пільговий тариф на електроенергію.

Надія Прокопенко, пенсіонерка: «У нас куб газу був 8,90, а зараз, говорять, вже 9,90. Точно не знаємо, бо не було ще квитанцій. Тисячі 2 треба буде платити. А де їх взяти? Якщо у мене 2100 пенсія. Чим я можу заплатити? Я не в силах заплатити».

Микола Ненько, пенсіонер: «Однокомнатная квартира. Плачу около 2 тысяч гривен. Есть субсидия. Но субсидия покрывает всего лишь где-то 15% от силы. Не хватает даже того, что выставляют за тепло».

Ольга Петрівна, учасниця акції протесту: «В октябре наверное было 400 гривен субсидии. В ноябре было чуть больше. Но не покрывает у меня субсидия. Пенсия и субсидия не покрывает у меня всего. И это не считая того, что я сижу в холоде».Півгодини люди протестували у сквері Попудренка, а потім обрали ініціативну групу, яка пішла до міської ради. У сквер повернулися з заступником міського голови Олександром Атрощенком.

Олександр Атрощенко, заступник міського голови Чернігова: «НКРЕКП погодило без узгодження з міськими радами, з виконавчими службами. Вертикаль – Кабінет Міністрів, а не міські ради, які стали заручниками підвищення тарифів».


Про акцію протесту проти підняття тарифів люди, з їхніх слів, дізналися з оголошень та з соцмереж. Політичної символіки на акції не було.

Вадим Антошин, член виконкому міськради, член партії «ОПЗЖ»: «Сьогодні ми спонтанно зібралися. Єдиного організатора сьогоднішньої акції немає. Будемо виходити з пропозицією створити штаб з боротьби з підвищенням тарифів. І потім вже координувати разом всі інші дії».

Олександр Атрощенко, заступник міського голови Чернігова: «Дійсно, частково акція протесту справжня. Але є люди, яких я бачив неодноразово на різних мітингах. Це проплачені люди. Чого приходять до міських рад, а не до Кабміну і не до НКРЕКП? Ось чого?»

Після ініціативна група пішла до облдержадміністрації.

Володимир Кривенко, директор департаменту житлово-комунального господарства ОДА: «Немає пільгового тарифу, який був раніше, 90 копійок за 100 кВт, і 1,68 гривень в подальшому. З 1 січня діє один тариф – 1,68 за 1 кВт. І цей тариф буде діяти, згідно постанови НКРЕКП, до 31 березня цього року».

Потім всі разом повернулися до скверу Попудренка.

Валентина Калугіна, пенсіонерка: «3,5 тысячи нужно заплатить за отопление и за электроэнергию. Это немыслимо. Минимальная пенсия 1760 гривен у меня и у мужа. От как выживать? Тысячу заплачу, а остальное я платить не могу. Остальное мне на лекарства и на жизнь».

Олександр Савченко, заступник голови ОДА: «Кабінет Міністрів вивчає ситуацію. І протягом 1-3 днів пообіцяли дати відповідь, і безпосередньо вирішити це питання з приводу підняття тарифів на доставку і підняття тарифів кіловату. Обласна адміністрація не вносить пропозицій і не розпоряджається в частині підняття тарифів на вартість кіловату електроенергії чи кубічного метра газу».

Хоча встановлення тарифів на газ, його транспортування та електроенергію не компетенція органів міського самоврядування, то від протестуючих просять теж адресувати звернення до державної влади і відповідних органів, які беруть участь у затвердженні тарифів, зокрема, Кабміну і Нацкомісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг.

Світлана Жимолостова, учасниця акції: «Це буде звернення, наприклад, до наших депутатів. Наприклад, міської ради. В якому ми звертаємось до Кабінету Міністрів, до Президента, і ми просимо, щоб вони нас підтримали, як наші обранці, і направили наше звернення зі своєю підтримкою до Верховної Ради і до Президента».

Учасники заявили, що своєю акцією долучилися до всеукраїнських протестів.

Олександр Атрощенко, заступник міського голови Чернігова: «Міська влада також проти підвищення газу та електроенергії. Тим паче, що зараз локдаун, люди не отримують зарплатні. Є деякі моменти, які не на часі. Якщо підвищення економічно десь повинно бути обґрунтовано, то воно повинно не в такий час проводитися. Це моя особиста позиція».

Протестували проти підняття тарифів на комунальні послуги протягом 1,5 години, а потім люди розійшлися.

Gorod.cn.ua за матеріалами сюжетів UA: Чернігів та «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: акція протесту, тарифи, електроенергія, газ, UA: Чернігів, «Дитинець»

Добавить в: