Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Про колективний імунітет щодо COVID-19 говорити поки не варто


Про колективний імунітет щодо COVID-19 говорити поки не варто

80% ковідних ліжок у лікарнях мають бути з киснем. Такі вимоги ставить перед керівниками медичних закладів Міністерство охорони здоров’я України. І над цим у Чернігові уже працюють.Але вирішити цю проблему у сучасних реаліях не так і просто. На другу половину листопада у чернігівських лікарнях 6 пацієнтів під ШВЛ, більше 80 – отримують кисень.

Ольга Малець, заступник начальника Управління охорони здоров’я ЧМР: «Щодо кисневих концентраторів. Ціна їх від 52 тисяч до 174 тисяч, в залежності від літражу. Їх об’єми: 5 л, 10 л і 15 л. Потреба в Україні дуже велика і всі хочуть закупити, тому купуємо за можливості. Якщо є хоча б 5 л, то заклади закуповують навіть ці».

Наразі лише 150 ліжок із 430 у ковідних відділеннях 3 міських лікарень забезпечені киснем. При цьому централізовано його отримує лише 58 пацієнтів, решта – на концентраторах.

Враховуючи перебіг захворювання, медики хочуть, аби у них були більші можливості для порятунку людей.


Світлана Ворона, завідувачка інфекційним відділенням ЧМЛ №2: «Сейчас заболевание протекает гораздо тяжелее. Каждый второй больной у нас находится на кислородной поддержке. У нас сейчас в отделении есть 10 точек доступа к кислороду и плюс 10 концентраторов. Поэтому одномоментно у нас до 30 человек могут иметь кислородную поддержу ежедневно. Безусловно, нам бы хотелось, чтобы было 100% обеспечение кислородом».

У трьох інфекційних відділеннях 98 пацієнтів можуть отримувати кисень через концентратори. Але, як відомо, вони не вічні, бо швидко витрачаються. Для зменшення кількості летальних випадків місту потрібно забезпечити киснем ще як мінімум 200 ліжок. Але зробити це в умовах ажіотажного попиту на нього в Україні дуже непросто.

Ольга Малець, заступник начальника Управління охорони здоров’я ЧМР: «У закладів є кошти, які вони отримують по пакетах Національної служби здоров’я України, але немає можливості за ці кошти купити необхідне обладнання. Це на сьогодні проблема. Особливо це стосується того обладнання, яке забезпечує кисневу підтримку. Це концентратори. Заклади охорони здоров’я зараз працюють в дуже посиленому режимі. Люди виснажені».

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ситуація складна. Свідоме ставлення громадян до дотримання карантинних норм однозначно не завадить, воно потрібне і воно буде єдиним механізмом, який буде ефективно впливати на кількісні показники. Питання часткової зупинки економіки в якийсь день на тиждень, це не рішення питання. Або все зупиняти і оголошувати комендантську годину і нікому нікуди не виходити. Перетерпіти 2-3 тижні, і тоді буде значне зниження кількісних показників захворювання. Знову таки, за чий рахунок «банкет»? Ні у держави, ні у місцевих бюджетах немає фінансової подушки».

До масового вакцинування про колективний імунітет говорити не варто. Люди, які перенесли «ковід», хворіють на нього вдруге і втретє. У перехворівши імунітет тримається лише кілька місяців, - підсумувала заступниця начальника профільного управління Чернігівської міської ради Ольга Малець.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: коронавірус, захворюваність, лікарні, Ольга Малець, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект