Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Втомлені обрахунком голосів, члени виборчих дільниць мають ще вистояти чергу аби здати бюлетені ТВК


Втомлені обрахунком голосів, члени виборчих дільниць мають ще вистояти чергу аби здати бюлетені ТВК

Перша година дня 26 жовтня. У приміщенні, де розташувалася чернігівська міська ТВК, людно і досить таки галасно. Члени виборчих дільниць привезли торби, наповнені опрацьованими бюлетенями, а також підсумкові протоколи, які стосуються місцевих виборів. Конкретно, обрання депутатів в обласну та районну ради.В коридорі люди очікують своєї черги, аби їх запросили здати привезене ТВК.

Тамара Валова, голова дільниці: «Ми не спали всю ніч, працювали – рахували, запаковували».

Олексій Сікач, голова Чернігівської міської ТВК: «Дрібні дільнички. Я маю на увазі спец дільниці, де кількість голосів складає кілька десятків, тому вони встигли порахувати до 5-6 ранку. І вони вже здали протоколи, і до них питань не маємо. Що стосується середніх та великих дільниць, в них підрахунок зайняв більш багато часу».

Тут мають прийняти та опрацювати результати зі 123 виборчих дільниць. А от бюлетені з голосами за голову і депутатів міської ради опрацьовують Новозаводська і Деснянська виборча комісії.

Валентина Корнєва, голова Деснянської ТВК: «Наша територіальна комісія працює без перерви. Ми намагаємося якомога швидше прийняти ці документи, щоб люди змогли відпочити. Є деякі протоколи, які відправляються на уточнення. Вони зможуть завтра уточнити ці протоколи у себе на дільницях, а потім нам привезти їх».

Вперше процес волевиявлення в Україні відбувався за новою системою голосування. Так, чернігівці 25 жовтня на виборчих дільницях отримували 4 бюлетені: для вибору міського голови, а також депутатів в обласну, районну та міську ради.

Тамара Валова, голова дільниці: «Треба було порахувати кожний бюлетень окремо, запакувати кожного кандидата в окремий конвертик, підписати його. Навіть якщо у нього один голос».

Тетяна, представниця виборчої дільниці: «Рахувати почали о 8-й вечора і завершили до 11-ї години дня. Потім все це пакували. Дуже не зручно рахувати. Система жахлива».

Ганна, представниця виборчої дільниці: «Дуже важко перерахувати всіх цих кандидатів та все позаписувати. Люди порахували, треба 200 тисяч операцій провести, щоб це все порахувати і спакувати».

Після закінчення прийому бюлетенів, зі всіх виборчих дільниць міська, Новозаводська та Деснянська комісії візьмуться за загальний підрахунок голосів.

Олексій Сікач, голова Чернігівської міської ТВК: «Згідно виборчого законодавства, територіальна виборча комісія, яка оприлюднює результати виборів, тобто в даному випадку щодо бюлетенів Чернігівської районної ради і обласної ради, відповідно територіальні районна та обласна територіально-виборчі комісії, повинні це зробити не пізніше 12 днів з моменту голосування».

Такий же термін і для двох комісій, які опрацьовують результати по міському голові та депутатам.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: підрахунок голосів, вибори, виборчі дільниці, ТВК, бюлетені, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект