Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У другої міської лікарні – новий генеральний директор. Рішенням комісії, ним стане Владислав Кухар. Як проходив конкурс?


У другої міської лікарні – новий генеральний директор. Рішенням комісії, ним стане Владислав Кухар. Як проходив конкурс?

Місто визначилося з очільником 2-ї міської лікарні. Питання про обрання генерального директора закладу розглянули на засіданні конкурсної комісії 15 жовтня і пов’язане воно із закінченням контракту із Володимиром Фалем, що укладали терміном на 3 роки. Він, а також нинішній начальник Управління охорони здоров’я Владислав Кухар, два претенденти, що подали заявки на новий конкурс.Першим свою програму презентував Владислав Кухар. За його словами, лікарня вже сьогодні має всі ресурси, аби бути кращим госпітальним медзакладом. Однак, серед людей вважається проблемною.

Владислав Кухар, претендент на посаду генерального директора міської лікарні №2: «Ми маємо начебто висококваліфікований персонал і сучасне обладнання, і потужну матеріально-технічну базу. Але ж постає питання, чому? Чому на сьогоднішній день такий високий рівень невдоволення пацієнтів, несхвальні відгуки, скарги, звернення – їх більше 100 на сьогоднішній день, втрата іміджу лікарні, негативна оцінка роботи закладу Національної служби здоров’я України».

Так, цьогоріч через скарги пацієнтів на вимогу працівників лікарні оплачувати ті послуги, що мають бути безкоштовними, заклад декілька разів відвідували представники Північного офісу НСЗУ, що звітують про наступне.

Владислав Кухар, претендент на посаду генерального директора міської лікарні №2: «Не виконуються вимоги договорів, не виконуються ті зобов’язання, які брала на себе лікарня. Чому так? Якщо ми маємо все, що потрібно, для того, щоби лікарня була успішною. Чому їх не люблять люди?»

Серед недоліків, які можна і треба виправити, назвав ставлення до пацієнтів, необізнаність персоналу в наданні послуг за пакетами медичних гарантій, неефективну організацію роботи та використання коштів. Крім того зазначив, що, незважаючи на збільшення фінансування закладу в рік, зростають і благодійні внески. Так, у 2018 році – це 9 мільйонів гривень, у 2019 році – 15 мільйонів, а за 9 місяців 2020 року – 13 мільйонів і ще 6 на спеціальному рахунку для боротьби з «Ковідом».

Владислав Кухар, претендент на посаду генерального директора міської лікарні №2: «Шановні, на сьогоднішні день це неприпустима ситуація. Фінансування зростають з року в рік, благодійні внески теж нікуди не діваються. Хоча на сьогоднішній день основна позиція в тому, щоб припинити цей примусовий збір коштів, так званих благодійних внесків. На що, я повторююсь, велика кількість скарг на сьогоднішній день і в Управлінні, і в Національної служби здоров’я. Буквально кожного дня ми розбираємось з якимись скаргами на це питання».

Владислав Кухар каже, нині викликаючи швидку, чернігівці чекають днів ургенції 3-ї, а не 2-ї лікарні, і так не має бути.

Владислав Кухар, претендент на посаду генерального директора міської лікарні №2: «Другу лікарню потрібно зробити першою. Не в плані цифри, а в плані всіх умов надання медичної допомоги, якості і в кінці кінців результату».

Що стосується іншого претендента на посаду гендиректора, Володимира Фаля, то його презентація переважно стосувалася підсумків попередніх років, а також пріоритетних напрямків роботи.


Володимир Фаль, претендент на посаду генерального директора міської лікарні №2: «Зараз у нас проводиться реконструкція приймального відділення з відкриттям екстреної невідкладної допомоги. Там ми плануємо створити і блок інтенсивної невідкладної допомоги, де буде МРТ, УЗД, ендоскопічна стійка. І відкрити повноцінне відділення паліативної допомоги».

У планах також розвиток сучасних технологій, нового відділення кардіохірургії та покращення послуг з реабілітації. Крім того, зазначив, що на посаді прагне втілювати проєкти з енергоефективності закладу та поліпшення перебування умов для пацієнтів.

Володимир Фаль, претендент на посаду генерального директора міської лікарні №2: «Хворий – це основна фігура лікарні. І все повинно працювати на хворого, і він повинен почувати себе досить комфортно в лікарні, де не повинно воняти хлоркою, кислим борщем і так далі. Також планується розвиток платних послуг. Це і надання платних послуг з паркування, це і надання послуг з прання білизни – ми маємо свою пральню, а також додаткове харчування».

Після за слухання презентації претендентів і закритої частини засідання, комісія оголосила про своє рішення.

Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови: «Обидва претенденти є достойними для цієї посади і мають бачення розвитку. Ми обговорили це питання і більшість члеників комісії висловилися за те, щоб рекомендувати міському голові підписувати контракт з претендентом Кухарем Владиславом Вікторовичем. Це рішення прийнято більшістю – 6 з 9 голосів членів комісії».

Журналісти вирішили поцікавитися, що про Владислава Кухаря, як майбутнього керівника, думають працівники самої лікарні.

Олена Кіндяк, лаборантка бактеріологічної лабораторії Чернігівської міської лікарні: «Для багатьох це було несподівано. Але приємно для більшості наших співробітників. Треба віддати належне нашій мерії, а також нашому меру Владиславу Анатолійовичу. Вони йдуть на дуже великі, глобальні зміни. І ми з надією дивимось на це майбутнє, що буде краще і для хворих, і для наших медичних працівників».

Валерій Якунін, в.о. керівника Чернігівської міської лікарні №2: «Время смутное, тяжелое. Мы ждем, что больницы будут развиваться. Потому что, чем не наполни больницу, каким оборудованием, любыми лекарствами, но если не будет профессионалов, не будет людей, то ничего не будет. Поэтому мы хотим и надеемся, что коллектив будет работать без всяких потрясений, - спокойно, нормально, что мы будем видеть перспективы развития. И в итоге, когда это закончится, мы действительно будем больницей №1 в городе».

У свою чергу Володимир Фаль був першим очільником закладу і віддав йому майже 30 років.

Нагадаємо, цього літа контракти також закінчилися з головними лікарями міської лікарні №4 та дитячої поліклініки №2. Конкурс на заміщення цих вакантних посад відбудеться найближчим часом.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: міська лікарня №2, конкурс, Владислав Кухар, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект