Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Студентки вперше зустрілися з пресою після травматичного наїзду на території військової частини


Студентки вперше зустрілися з пресою після травматичного наїзду на території військової частини

Перша після трагедії зустріч з пресою. З журналістами сьогодні зустрілися троє студенток, на яких 2,5 тижні тому наїхав п’яний майор. Ви пам’ятаєте цю історію. Вона сталася на території однієї з військових частин столиці, коли дівчата, майбутні військові медики, прийшли отримувати свою форму. Машина, за кермом якої був нетверезий офіцер, в’їхала в натовп. В лікарні після цього Олександрі Гуй і Тетяні Ніколаєвій довелося ампутувати по одній нозі. Третій жертві – Галині Николин – ноги врятувати вдалося, але в неї численні переломи. З яким настроєм дівчата сьогодні вийшли до преси, далі у сюжеті.На візочках Тетяну, Олександру і Галину везуть на галявину столичного військового шпиталю. І хоча їхня обличчя приховують маски, видно, що дівчата на диво спокійні.

За армійською традицією, першим до преси виходить керівник вишу, де навчаються дівчата. Каже, студенток не покинуть у біді.

Валерій Савицький, керівник української військово-медичної академії: «Вчитися вони будуть за індивідуальними програмами. Ми зробимо все для того, щоб вони змогли отримати сертифікати та дипломи магістрів медицини».

Ця трагедія сталася 25 серпня. Студентки військово-медичного вишу прийшли в частину отримати форму. Офіцери в цей час там же випивали. Один з них – майор Холодний – сів за кермо і почав швидко їздити по колу. В одну мить він на своєму «Пріусі» на великій швидкості притис Галину, Сашу і Таню до сходів, розчавивши їм ноги.

Вже зараз дівчата пояснюють, на сходах у той момент було багато студенток, тож відскочити від удару в них не було жодної можливості.

Олександра Гуй, потерпіла: «Нас там не було троє, нас там було чоловік 20. Просто ми троє були нижче всіх».

В момент наїзду в крові Володимира Холодного було 2,4 проміле алкоголю. Це означає, він випив приблизно пляшку горілки. Суд відправив майора на 2 місяці за грати, хоча адвокат, посилаючись на те, що у Холодного маленькі діти, просив домашнього арешту. Не допомогло навіть розкаяння.

Володимир Холодний, підозрюваний: «В тому, що я скоїв, я каюсь. Готовий нести цей хрест усе своє життя. Прошу вас надати мені таку можливість, надавати допомогу потерпілим».

Потерпілі кажуть, адвокат майора справді пропонував їм моральну компенсацію. Але студентки відмовились.

Олександра Гуй, потерпіла: «Ми знаємо, що в нього є жінка онкохвора, дитина. Нам ці гроші непотрібні».

Галина Николин, потерпіла: «Його сім’я не винна в тому, що він зробив».


Дівчатами нині опікуються не лише родини, друзі, медики і викладачі їхнього вишу, підтримку вони відчувають і від волонтерів і просто від небайдужих з усіх куточків України.

Наталя Воронкова, волонтерка: «Хочу подякувати всій Україні, яка долучилася до збору коштів на протезування дівчат».

Галина Николин, потерпіла: «Я хочу подякувати всім, хто висловлює нам підтримку – як моральну, як психологічну, як фінансово, як інформаційну».

Попереду в них тривале лікування. Галя вірить, за півроку-рік кістки в ногах зростуться і вона зможе ходити.

Галина Николин, потерпіла: «Я буду прикладати до того всіх зусиль».

На Сашу і Таню чекає протезування. Волонтери обіцяють, протези в них будуть такі самі, як і у бійців, що втратили кінцівки на фронті. Таня через те, що з нею сталося, думає над новою спеціалізацією.

Тетяна Ніколаєва: «Можливо і реабілітологи нам також потрібні».

А Олександра навіть розмірковує над тим, що після лікування і реабілітації, поїде на фронт рятувати бійців.

Олександра Гуй, потерпіла: «Бог посилає ті випробування для тої людини, які вона може пережити».

Матеріали по темі:

П’яний майор, який в Києві на території військової частини збив трьох курсанток, родом з Прилук

«Людина погубила мрії нашої доньки»: журналісти поспілкувалися з родичами потерпілих курсанток

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: курсантки, Володимир Холодний, ДТП, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект