Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Доглядають водойму: жителька Новгорода-Сіверського з онучкою щодня прибирають берег Десни

Доглядають водойму: жителька Новгорода-Сіверського з онучкою щодня прибирають берег Десни

До Десни на прогулянку йдуть зі сміттєвими пакетами. Родина Меньшикових з Новгорода-Сіверського кожного дня прибирає берег річки від сміття, яке залишають відпочивальники. Кажуть, роблять все, що під силу, аби жити біля чистої ріки.Жителька Новгорода-Сіверського Ольга Меншикова разом з онучкою, щодня прибирають берег Десни. Живуть поруч з рікою і взяли за звичку: йдуть на прогулянку - беруть з собою сміттєві пакети.

Попри те, що сміття збирають щодня, - кожного разу повертаються з повними пакетами. Приклад Ольги та онуків місцеві поки не наслідують. Більше того, родина, що прибирає берег за іншими, в оточуючих викликає скоріше подив, каже Ольга.

«Часто Насті дорікають однолітки, чого ти ходиш пляшки збираєш, ти що жебрачка? А вона тільки сміється, каже, а мені не соромно, хай буде соромно тим, хто накидав це.»

Насті 11 років. Три роки поспіль вона бере участь в різних екологічних конкурсах, на останньому - її робота зайняла перше місце.

«Я не розумію людей, які викидують, ну навіщо ви це робите.»

За останні роки позитивні зміни є, каже Ольга Меньшикова, все більше відпочивальників за собою берег прибирають.


Зібране вздовж берега сміття Ольга з онучкою викидають у контейнер, який біля річки.

Зібрати сміття вздовж берега – те що родина може зробити самотужки. Водночас, каже Ольга, помічає - берега заростають, дно замулюється, а річка міліє. Жінка вважає, Десні потрібна масштабна чистка.

Речник Деснянського басейнового управління Дмитро Павленко каже, очистка русла і поглиблення дна не допоможе збільшити рівень води в річці.

«Для відновлення і поліпшення її природного стану, збільшення її водності потрібно перш за все проводити заходи з покращення водності усього басейну. Поглиблення русла – тимчасові дії, які можуть ще й призвести до погіршення, тобто падінню води в руслі і падінню ґрунтових вод.»

Прибирання чагарників і сміття в межах населених пунктів - компетенція органів місцевого самоврядування. Проблему засмічення берегів у Новгороді-Сіверському вирішують за допомогою контейнерів - їх розставили на прибережних вулицях.

Від чагарників узбережжя не чистять - звернень не було, каже міський голова. За дозволами на самостійну розчистку люди звертаються.

Організованої розчистки берегів від порослі в межах міста, поки не планують.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: родина Меньшикових, річка Десна, сміття, Новгород-Сіверськ, UA: Чернігів

Добавить в: