• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Школи готують до навчального року. Учні мають дотримуватися соціальної дистанції і правил гігієни


Школи готують до навчального року. Учні мають дотримуватися соціальної дистанції і правил гігієни

 

Школи Чернігова готують до нового навчального року. Коронавірус свої корективи вніс в абсолютно всі сфери нашого життя, в тому числі, в освіту.Навчальний рік 2019-2020 учні закінчували дистанційно. З 1 вересня вони повернуться за парти. Але за умови дотримання школами рекомендацій Головного санітарного лікаря України.

Василь Білогура, начальник Управління освіти ЧМР: «Зараз планово завершуються всі поточні ремонти, які традиційно відбуваються в навчальному закладі. Генеральне прибирання. Обов’язково в навчальні заклади завозяться дезінфікуючі засоби, а також ми дозакупимо в усі навчальні заклади термометри для дистанційного вимірювання температури».

З нового навчального року чернігівським школярам необхідно буде дотримуватися соціальної дистанції і правил гігієни. Коридорами пересуватися в масках, натомість під час уроків ними користуватися не потрібно.

Василь Білогура, начальник Управління освіти ЧМР: «Адміністрація кожного навчального закладу визначає порядок роботи допуску дітей до навчального закладу. Далі, до 1 вересня, крім того, що даний порядок буде затверджений педагогічною радою, передує ще і інформаційна кампанія – робота з батьками, для того, щоб проінструктувати, донести до кожної дитини і до кожної сім’ї порядок відвідування навчального закладу».

Батьки кожного ранку мають цікавитися станом здоров’я дитини, і у разі її поганого самопочуття не вести до школи. Заходити у приміщення освітнього закладу діти мають через конкретний вхід закріплений за їх класом. Попередньо вчителі з цього питання проведуть роз’яснювальну роботу.

Олена Скорко, директорка школи №30: «Технічно будівля нашого навчального закладу дозволяє зробити 4 входи і виходи, які дозволяють нам відокремити скупчення дітей. Тобто на початку робочого та учнівського дня, всі учні будуть заходити одночасно о 8:30, але з 4 входів».

Коридорами діти повинні пересуватися згідно розмітки, нанесеної на підлогу. Відповідні позначки будуть біля роздягалень та зон харчування. Крім того, школи забезпечать сміттєвими баками для тих же використаних масок, а також дезінфекторами.

Василь Білогура, начальник Управління освіти ЧМР: «Певну практику роботи в карантинному режимі частина шкіл пройшла, проводячи ЗНО. А таких шкіл у нас в місті 13. Тому керівники шкіл бачать пропускну спроможність, яким чином це все організувати. А далі будуть враховані всі помилки, а також досвід, який напрацьовано, буде враховано з 1 вересня».

Аби уникнути великого скупчення дітей під час перерви, за кожним класом, за умови, якщо технічні можливості школи це дозволятимуть, закріплять свій кабінет. Виняток становитимуть приміщення для вивчення, наприклад, інформатики, хімії чи фізики.

Олена Скорко, директорка школи №30: «Учні будуть сидіти по 2 за партами, тому що технічні можливості у нас не дозволяють. Як прописано Головним санітарним лікарем, у нас буде обов’язково масочний режим для дітей при вході і на перервах. На уроці не обов’язково носити маску».

За можливості уроки проводитимуть на відкритому повітрі.

Світлана Рубан, директорка Чернігівського колегіуму №11:
«Працюємо з навчальними планами, працюємо з розкладом, з метою їх корекції. Наше завдання – всі уроки, які можна проводити на повітрі, максимально перенести на шкільну територію».

Олена Скорко, директорка школи №30: «В нас шкільна територія дуже велика, тому є багато локацій, де можна розподілити дітей. Ми маємо пуфи, біля ганку ми маємо пеньочки, їх якраз 30».

На сьогоднішній день школи продовжують розробляти графіки харчування дітей та провітрювання приміщень, а також схему прибирання. Парти та столи в їдальнях розставляють з дотриманням дистанцій, зважаючи на загальну площу приміщень та технічні особливості конкретної школи.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школа, карантин, підготовка, навчальний рік, Василь Білогура, Олена Скорко, Світлана Рубан, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект