Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові 94-річний ветеран живе у під’їзді. Що з цього приводу кажуть сусіди та його донька


У Чернігові 94-річний ветеран живе у під’їзді. Що з цього приводу кажуть сусіди та його донька

94-річний чернігівець п’яту добу живе у під’їзді будинку на проспекті Перемоги, де він мав квартиру. Між сходами встановив розкладушку. Пляшки з водою тримає на підвіконні, їжа у пакетиках. Сусіди на становище чоловіка реагують по-різному. Хтось йому співчуває і допомагає у побуті, а хтось чекає, коли дідуся заберуть.Григорію Рикушу дев’яносто чотири. Він ветеран війни та праці. Зі своєї колишньої квартири переїхав до під’їзду.

При собі в нього документи та мінімум речей. Один комплект одягу та взуття. На костюмі – нагороди. Це все, що встиг забрати з собою з колишньої квартири.

Сусідка та ще дві волонтерки відвідують чоловіка щодня, приносять йому листи, пресу та їжу, що передає донька.

«Я не знаю, як людина може лежати тут в під`їзді. Це ні ванної нема, ні туалету. Це якесь жахіття», - каже Наталія Волк.

Григорій живе біля квартири, в якій провів 18 років. Купив помешкання у 2002-му році разом із жінкою Марією, розписані з нею не були. З’ясувалося, що квартиру жінка продала. Невдовзі вона померла. Григорій залишився без житла і грошей. Продаж квартири вважає незаконним.

З 2017-го Григорій відстоює право на квартиру у судах. Тим часом помешкання продали ще раз. Днями новий власник замінив в приміщенні двері та замки. Речі Григорія залишились всередині квартири, а чоловік опинився на вулиці.

«Два тижні тому він випадково відчинив двері цим бандитам, які туди вселилися. Вони вибили двері, поставили нові. Замінили замок, ключів же діду не дали, звичайно. Я викликаю поліцію, вони перестали ходити», - розповіла волонтерка Наталія Яковлєва.

Речниця поліції Юлія Ковтун сказала, що було рішення суду про виселення Григорія Рикуша. Це рішення зараз оскаржується в суді. Новий власник квартири на зв`язок із Суспільним не вийшов.

У Григорія є дочка, яка мешкає в Чернігові. Телефоном ми зв’язалися з нею. Що батько живе в під’їзді, пояcнила тим, що будинок в Коропі не придатний до проживання. До себе батька не забирає, бо мешкає в однокімнатній квартирі, де прописано четверо осіб.

Прес-офіцер управління патрульної поліції в області Віталій Копистко каже, що місцем проживання для чоловіка може стати будинок для людей похилого віку. Туди він може потрапити або за власною згодою або за рішенням суду.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Григорій Рикуш, квартира, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект