Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 7350 грн. за кв. м готові платити підприємці аби продавати каву та фаст-фуд в парку Хмельницького


7350 грн. за кв. м готові платити підприємці аби продавати каву та фаст-фуд в парку Хмельницького

У муніципалітеті підприємці торгувалися за право поставити свої ятки для сезонної торгівлі. 7350 гривень – така найбільша сума за один квадратний метр.Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови: «Минулого року максимальні суми у нас були до 2 тисяч гривень – дві точки були по 2100, то цього року суми у нас перейшли за 3 і 4 тисячі. Найбільша суму у нас в парку Хмельницького – за квадратний метр буде сплачуватися 7350 гривень. Там будуть торгувати кавою та солодкою ватою. На вулиці Рокоссовського, 15 біля магазину «АТБ» є місця за 4 тисячі. Взагалі в середньому вдвічі-втричі піднімалися ціни. Думаю, якщо всі підприємці заключать договори і зайдуть на ці місця працювати, то буде суттєва сума залучена у місцевий бюджет».

Для здійснення дрібно-роздрібненої торгівлі в цьому році представлено 43 об’єктів. Єдиним критерієм, за яким підприємець отримує право здійснювати торгівлю, це надання найбільшої орендної плати.

Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови: «Минулого року вперше міський голова висловив ініціативу щодо переходу до такої прозорої схеми. Тепер ні у кого не виникає запитань, чому на цьому більш вигідному місці стоїть цей, а не інший підприємець. Все абсолютно прозоро, публічно. Вони між собою торгувалися і вже знають один одного. І єдиний критерій, по якому хтось отримав перемогу, це ціна за квадратний метр запропонована підприємцем. Головне, що абсолютно прозорий підхід до малого бізнесу, який займається цим видом діяльності».

Саме завдяки аукціону вдалося і збільшити надходження до міського бюджету. Адже ще 2 роки тому за квадратний метр, аби встановити ятку в центрі міста платили копійки, в порівнянні з цінами цьогоріч.

Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови: «Якщо стартова орендна плата, згідно методики, була 63-90 гривень в центрі, то зараз таких цін взагалі немає. Найменша 180, а найбільша за 3-4-5 тисяч гривень. Це досить серйозне зростання в результаті торгів».

Більшість об’єктів мали по кілька бажаючих торгувати там. Вони і встановлювали ціну. Нині ж є 2 тижні, щоб переможці заключили договори з комунальним підприємством «Паркування та ринок» і могли почати там працювати.

Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови: «Якщо вони не заключать, то право заключити договір, згідно положення, надається тому підприємцю, який торгувався і зайняв друге місце. Зазвичай це на 100 гривень менша ціна. Якщо і другий відмовляється, то на це місце буде проведений повторний аукціон, і на початку серпня ми знову зберемося комісією, щоб повторно провести аукціон на ці місця».

Під час аукціону деякі точки викликали запеклу конкуренцію. Деякі навіть просили одне одного не піднімати ціну, оскільки минулого року вони вже підвели комунікації і витратили кошти. Проте переможці аукціону ті, хто запропонували найбільшу ціну за квадрат.

Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови: «Думаю, що вони домовляться, тому що дешевше компенсувати частину витрат тим, хто зробив це минулого року, чим з нуля заключати договори з «Обленерго» чи з «Водоканалом», це точно не буде дешевше і точно не буде швидше, тому їм вигідніше компенсувати підприємцям частину цих затрат, які минулого року перемогли. Це підприємці, вони по-діловому знайдуть мову і вирішать це питання».

Минулого року частина підприємців не змогла почати працювати на своїх точках, оскільки це вимагало значних капіталовкладень, скажімо, на підведення світла чи інших комунікацій. Тож після діалогу, міська влада внесла зміни в положення. Тепер право здійснювати торгівлю надають на 3 роки, коли ціна кожного року зростає на коефіцієнт інфляції, аби бізнеси могли отримувати прибутки і планувати свою діяльність.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: аукціон, підприємці, вулична торгівля, Олександр Ломако, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект