Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Коли завершать демонтаж недобудови, що 9 років псувала вигляд Валу та несла небезпеку для містян?


Коли завершать демонтаж недобудови, що 9 років псувала вигляд Валу та несла небезпеку для містян?

Недобудову «Дворянських зібрань», що не один рік псувала вигляд історичного центру міста розберуть до кінця липня. Розпочали демонтаж місяць тому.Спершу роботи йшли повільно, каже підрядник. Але за допомогою гідравлічного молоту, що розбиває стіни, вже виконано чверть об’єму робіт.

Дмитро Рахаєв, виконроб ТОВ «Фірма Добробуд»: «Вначале казалось, что это будет очень сложно, поскольку большой аналитного бетона. Казалось, что нужно будет много работать. Но благодаря современной технике – пришел очень мощный гидромолот, который работает очень быстро, поэтому все это легко решаемо. То есть, фактически оператора гидромолота, никого здесь не надо. Техника работает, техника большая, очень тяжелая и она очень быстро работает. Сейчас правда произошла небольшая заминка, поломался гидромолот и два дня не работал. Сейчас его запускают и приступаем к работе».

Окрім будівельників тут працюють і археологи. Олена Черненко керувала роботами на цьому ж об’єкті до початку будівництва. Власне тоді і було розкрито залишки пам’ятки місцевого самоврядування чернігівського магістрату.

Олена Черненко, археологиня, дослідниця пам’ятки: «Історія цієї будівлі досить цікава. Спочатку вона була побудована родиною гетьмана Полуботка, потім у нього була конфіскована, повернута нащадкам. І врешті її придбав чернігівський магістрат. Від будівлі збереглися рештки стін, висотою до 2 м, завширшки 1,5 м, від кількох приміщень. Тобто це є пам’яткою минулого і достатньо цікавою».

Власник недобудови, який взяв на себе зобов’язання зберегти пам’ятку, недотримався цієї умови. Залишки, що свого часу були відреставровані і підготовлені до музеєфікації, протягом років прийшли у дуже непривабливий вигляд.

Олена Черненко, археологиня, дослідниця пам’ятки: «Зараз їх треба, перш за все, о чистити від сучасного будівельного сміття, яке попадало за ці роки, від дерев, які виросли на цих руїнах, зафіксувати в якому стані знаходяться ці споруди. Після того, як це все буде розчищено і зафіксовано, можна буде говорити про проєкт консервації та музеєфікації».

Темпи робіт на об’єкті оглянув міський голова Владислав Атрошенко.

Нагадаємо, будівництво готелю, що розпочалось в 2007 році, через фінансову неспроможність інвестора зупинилося в 2011. З тих пір недобудова і височіє на Валу.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Мені як чернігівцю, як міському голові, дуже боліло це місце, ця недобудова. Я півтори, навіть більше, роки умовляв попередніх власників добудувати і завершити проєкт. Натомість, у відповідь я не почув ніяких ані термінів, ані зобов’язань щодо добудови».

Згідно фінансових обрахунків, продовжувати будівництво інвестору було не вигідно.

Відповідно, аби прибрати з центру міста недобудову, що не лише псує його зовнішній вигляд, а й несе небезпеку для мешканців та мешканок, 3 роки тому місто почало з інвестором судову тяганину щодо демонтажу. Остаточне рішення на користь міської ради суд ухвалив минулого року.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Нарешті, за допомогою підрядника, нам вдасться на Дитинці ліквідувати цей осередок скупчення асоціальних елементів, де ми бачили пляшки, шприци і т. ін. Тут неодноразово травмувалися діти, які тут лазили. Зрештою ми наведемо тут порядок, законсервувавши ті елементи, які мають історичну цінність».

Остаточно завершити роботи, а відповідно не лише знести недобудову, а й відновити ландшафт та провести роботи з озеленення, підрядник обіцяє до 1 вересня.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якщо це буде навіть не 1 вересня, а 5, то це достатньо часу, щоб ми це місце привели в первинний стан. Я хотів би, щоб до дня міста у нас тут був порядок».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: демонтаж, недобудова, Дворядські зібрання, Вал, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект