• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Тарифи на платні послуги для трьох лікарень затвердили депутати обласної ради


Тарифи на платні послуги для трьох лікарень затвердили депутати обласної ради

Тарифи на платні послуги для трьох лікарень затвердили депутати обласної ради. Сьогодні під час сесії проголосували за це питання одноголосно. Це - розцінки, за якими платитимуть закладам, наприклад, іноземці, або люди, які не мають електронного направлення від сімейного лікаря. Наші журналісти проаналізували тарифи, які оприлюднили на сайті облради. З’ясувалося, одна і та сама послуга в різних закладах може коштувати удвічі й утричі дорожче. Чому, спробували розібратися.Чернігівська обласна рада на пленарному засідання затвердила тимчасові тарифи на медичні послуги трьом медзакладам: сучасному центру онкології, обласному кардіологічному центру та обласній лікарні. Лікарні ціни встановлювали самостійно. Одні й ті самі послуги у них можуть коштувати дорожче, інколи втричі.

Якщо порівняти тарифи на однакові послуги у цих медичних закладах, то найдорожчі вони у центрі сучасної онкології. Наприклад, за перебування у найдорожчій палаті з поліпшеним обслуговуванням тут доведеться заплатити 650 гривень на день, у кардіологічному центрі найдорожча палата у три рази менша - 220. Ціна загального аналізу крові в онкоцентрі– 90 грн, у кардіологічному – 55. Загальний аналіз сечі також майже вдвічі дорожчий – 70 проти 40 гривень. Щодо діагностичних процедур, то за колоноскопію в центрі онкології доведеться заплатити півтори тисячі гривень. В обласній лікарні ця ж процедура коштуватиме у два рази дешевше. Це питання перед голосуванням обговорювали на сесії обласної ради.«Якщо подивитися довідку розцінок, то, дійсно, там найвищі ціни. Хотілося б зрозуміти, на яке було обґрунтування. Але Шеня немає», - каже депутат облради з фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» Дмитро Блауш.

Андрій Прокопенко, голова облдержадміністрації, сказав, що мова йде про тарифи для людей, які ідуть на лікування без направлення сімейного лікаря.


«Для тих людей, які йдуть згідно з направленням від сімейного лікаря, лікування безкоштовне».

Ми намагалися зв’язатися з головним лікарем онкологічного центру Юрієм Шенем. Він цілий день проводив операції, тому сьогодні коментарів з приводу тарифної політики надати не зміг. Обіцяв зробити це завтра. Раніше введення платних послуг він пояснював недостатнім фінансуванням за контрактами з НСЗУ. Нагадаємо, медичний центр сучасної онкології отримав 103 мільйони гривень на 2020 рік. Він – третій у списку лікарень області з найбільшим фінансуванням.

Так Юрій Шень сказав Суспільному 23 квітня 2020 року:

«Вибір в чому стоїть, що пацієнт може лягти за два-три дні в стаціонар, але він за це платить кошти і він знає, що він за це заплатить, чесно ми йому кажемо. Це - вартість наприклад, готелю, ми взяли за основу готель «Україна», там 380 гривень перебування. Люди тепер купують не медикаменти, а купують палатні послуги. Тобто за ці доходи ми зможемо, наприклад, преміювати хірурга, який робить надзвичайно складні, ексклюзивні операції, ту саму медсестру, яка ночами не спить на ургентних операціях.

За словами начальниці управління комунікацій Національної служби здоров’я Тетяни Бойко, медичні заклади дійсно можуть встановлювати тарифи на платні послуги для, наприклад, іноземців. Це стосується людей, які хочуть обстежитися, не маючи направлення від лікаря, або отримати послугу, яку НСЗУ не фінансує.

«Це рішення між власником закладу – місцевою владою, і головним лікарем, який ці тарифи формував. Далі це рішення буде затверджуватися на місцевих радах. Ми на ці тарифи не впливаємо».

Валерій Куліч, депутат облради з фракції «БПП «Солідарність», пропонує вирішити питання на настурній сесії облради спільно з представниками ОТГ на умовах співфінансування.

«Щоб такі категорії людей, які не підпадають, а обов’язково виявляться такі категорії. То спільно з громадами фінансувати таких людей, 80 – громада, 20% – обласна рада додає».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ціни, тарифи, лікарня, UA: Чернігів

Добавить в: