Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Місто готується до початку пляжного сезону: водолази перевіряють дно Десни


Місто готується до початку пляжного сезону: водолази перевіряють дно Десни

Міський пляж «Золотий берег». Тут перед початком пляжного сезону, що зазвичай стартує в червні, водолази перевіряють дно Десни.Попри карантинні заходи місто має бути готове до зняття обмежень та початку масових купань, каже Григорій Годун.

Григорій Годун, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЧМР: «Карантин закінчується. 2-3 дні назад Головний санітарний лікар України сказав, що пляжний сезон буде відкрито і пляжі будуть працювати. Тому ми йдемо на попередження, і починаємо з робот по перевірці дна акваторії міського пляжу «Золотий берег» та місць відпочинку в місті Чернігові».

Міський пляж Чернігові визначений як пляж ІІІ категорії, довжина якого 300 м. Дно досліджують вздовж всієї його протяжності, на 15-20 метрів від берега. В разі падіння рівня води, акваторію в районі пляжу перевірятимуть додатково.

Перепади глибини в Десні можуть сягати близько 1,5 м. Для ріки, кажуть фахівці, це явище природне, і його варто обов’язково враховувати при купанні.

Григорій Годун, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЧМР: «Великих перепадів тут немає. Це русло ріки, на якому можуть бути перепади – 1,5, 1,2 м. З цим ми нічого зробити не можемо, люди повинні знати, що це ріка, а не штучна водойма, тому повинні це враховувати при відпочинку».

Аби повністю обстежити дно міського пляжу, водолазам знадобиться 3-4 дні. Далі вони перейдуть до перевірки акваторії, інших популярних серед чернігівців міст для купання.

Григорій Годун, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЧМР: «Це гідрокар’єр – вулиця Варзара, мікрорайон Лісковиці, річка Стрижень біля Ялівщини – вздовж вулиці Героїв Чорнобиля. І скоріш за все будемо перевіряти місце, де потонула людина, а саме, річка Стрижень біля вулиці Єськова. Також розглядається питання перевірки дна за політехнічним університетом, тому що там багато людей відпочивають. Можемо також додатково перевірити місця, які може визначити міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки».

Що ж стосується рятувальних постів, то наразі їх перелік формується. Зокрема, їх встановлять на озері, відомому серед містян, як Земснаряд, на Стрижні та Десні – за університетом «Чернігівська політехніка» і міському пляжі.

Григорій Годун, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЧМР: «Зараз набрано 16 рятувальників. Вони проходять навчання в Державній службі з надзвичайних ситуацій. Вони будуть навчатися, також у них будуть тренування, іспити. На початку наступного тижня вони отримають посвідчення «Пловець-рятувальник» або «Матрос-рятувальник». Це згідно керуючих документів дає можливість охороняти людей на цих водних об’єктах».

Додатково всі рятувальники проходять навчання з надання першої домедичної допомоги, по завершенню якого здадуть іспити та отримають відповідні сертифікати.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пляж «Золотий берег», водолази, пляжний сезон, дно річки, обстеження, Григорій Годун, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект