Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » З першого травня проіндексували пенсії: для кого вони збільшились і на скільки?


Нормовен

З першого травня проіндексували пенсії: для кого вони збільшились і на скільки?

Цього місяця пенсіонери почали отримувати проіндексовані пенсії. На підставі Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та постанови Кабінету Міністрів №251, їх перерахунок відбувся з 1 травня.При індексації враховується збільшений показник середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії. Цьогоріч такий коефіцієнт склав 1,11. А це означає, що пенсія зросла на 11%.
При цьому надбавка не може бути менше 100 гривень.

Загалом середній розмір підвищення пенсії склав 200 гривень.

Юрій Юрченко, начальник Головного управління ПФУ в Чернігівській області: «Для 55% отримувачів пенсії, яким здійснено перерахунок, розмір пенсії збільшився на 100 гривень. Для 44% розмір підвищення склало від 100 до 500 гривень. І близько 4% - підвищення склало більше 500 гривень».

Політична партія Владислава Атрошенко
Перерахунок пенсій провели автоматично без особистих звернень громадян. Їх виплати вже здійснюють шляхом зарахування коштів на банківські рахунки або ж через листонош у встановлені пенсіонерам дати виплат.

Юрій Юрченко, начальник Головного управління ПФУ в Чернігівській області: «На сьогодні вже виплачено близько 80% підвищених пенсій. Розпочали ми цю роботу з 4 травня і завершуємо 25. Тобто щомісячно відбувається фінансування саме в цей час».

В результаті перерахунку підвищені пенсії отримають майже 243 тисячі пенсіонерів області, а це 80% від їх загальної чисельності.

На такі підвищення можуть розраховувати не всі пенсіонери. Адже деякі категорії не підпадають під індексацію.

Юрій Юрченко, начальник Головного управління ПФУ в Чернігівській області: «Індексувались пенсії, які призначені за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Також це пенсії за віком, по інвалідності, по втраті годувальника, а також по вислузі років. Пенсії державним службовцям, прокурорам, суддя, військовим та іншим, які отримують спецпенсії, вони мають інші функції, тобто для них індексація не проводилась».

Підвищення також не отримають пенсіонери, які одержують максимальні та мінімальні пенсії, та ті, кому виплати вперше призначили у 2018, 2019 та 2020 роках. Ті ж особи, які набули необхідного страхового стажу, а саме 35 років – для чоловіків та 30 років – для жінок, з 1 травня отримуватимуть пенсію у розмірі не менше 2100 гривень.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пенсія, індексація, Юрій Юрченко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект