Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » За обслуговування та повірку лічильників тепла споживачі отримають окрему платіжку
УБП


Home net

За обслуговування та повірку лічильників тепла споживачі отримають окрему платіжку

Споживачі незабаром отримуватимуть від теплопостачальних підприємств окремі рахунки за встановлення, за заміну і за обслуговування загальнобудинкових приладів обліку тепла та гарячої води. Ці послуги наразі не закладені в тарифи за теплопостачання.



А закон про комерційний облік теплової енергії та водопостачання вимагає від енергопостачальних підприємств встановити лічильник у разі його відсутності, провести ремонт або заміну в разі пошкодження, та регулярно проводити обслуговування лічильників та їх повірку.

За цим же законом витрати за всі ці послуги повинні компенсувати споживачі. І вже найближчім часом чернігівці отримають перші платіжки за ослуговування приладів обліку.

Юлія Виноградова, начальниця планово-економічного відділу КЕП «Чернігівська ТЕЦ»: «Закон регулює таким чином відносини: теплова організація розраховує свої витрати, які вона здійснює на обслуговування теплових лічильників, а мешканці будинку відшкодовують ці витрати шляхом сплати внесків на обслуговування теплових лічильників».

При цьому систематичне обслуговування та повірка лічильника дозволяє економити на оплаті за тепло, кажуть енергопостачальники.

Юлія Виноградова, начальниця планово-економічного відділу КЕП «Чернігівська ТЕЦ»: «Для наших споживачів дуже важливо вчасно провести повірку лічильника та його обслуговування. Оскільки це дозволить в платіжці отримати нарахування за фактично спожиті послуги, а не розраховані за нормативами».

До 2017 року споживачі повинні були самостійно здійснювати повірку лічильників і платити за це. Закон прийняти у 2017 переклав це на плечі підприємств, але методика оплати послуги на державному рівні розроблялася кілька років.

Світлана Двойжон, заступниця керівника департаменту обслуговування споживачів комунальних послуг АТ «Облтеплокомуненерго»: «Внески на обслуговування загальнобудинкових приладів розраховані відповідно до методики визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку затвердженого 5 червня 2018 року наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва житлово-комунального господарства».

Теплопостачальні підприємства Чернігова – «Облтеплокомуненерго» та Чернігівська ТЕЦ – вже подали розрахунки розміру внесків на розгляд та затвердження міської ради. Після остаточного затвердження, теплопостачальні підприємства надішлють рахунки за обслуговування лічильників.
В інших містах споживачі вже отримали рахунки на початку 2020 року.

Юлія Виноградова, начальниця планово-економічного відділу КЕП «Чернігівська ТЕЦ»: «Закон зобов’язує теплопостачальні організації здійснювати обслуговування теплових лічильників. До речі, цей процес вже почався на загальнодержавному рівні. А саме, багато вже міст України, наприклад, Київ, Черкаси, Суми, вже затвердили такі внески ще в 2019 році і вже здійснили таке нарахування за відповідну послугу, за І квартал 2020 року».

Повірку лічильники проходять раз на 4 роки, обслуговування – постійно. Але загальні витрати за ці роботи розподілятимуться на щоквартальні внески, які споживач сплачуватимуть 4 рази на рік. Їх розмір залежатиме від кількох факторів.

Юлія Виноградова, начальниця планово-економічного відділу КЕП «Чернігівська ТЕЦ»: «Розмір внеску залежить від типу лічильника та кількості квартир у будинку. А саме, чим більше приміщень у будинку, тим менший розмір внеску. А також, повірка яка входить в вартість обслуговування, різна для різних типів і діаметрів лічильника».

Петро Мазяр, технічний директор АТ «Облтеплокомуненерго»: «Відповідно розмір внеску буде залежати від кількості приміщень, які знаходяться в цьому житловому будинку. І буде пропорційно ділитися на цю кількість приміщень».

Обслуговування лічильників включає в себе ряд послуг.

Юлія Виноградова, начальниця планово-економічного відділу КЕП «Чернігівська ТЕЦ»: «Повірка термометрів, монометрів, які знаходяться в вузлі обліку теплової енергії, демонтаж самого теплолічильника, тобто витрати мірної ділянки, з обчислювачем, промивка її, підготовка до повірки, повірка державним повірювачем, подальша доставка на об’єкт, монтаж і прийняття в експлуатацію повторно, тобто опломбування», – пояснив Петро Мазяр, технічний директор АТ «Облтеплокомуненерго».

Внесок на обслуговування вузла комерційного обліку не враховуватиме вартості встановлення або ж заміни та ремонту вузла обліку теплової енергії. Ці послуги розраховуватимуться підприємствами і сплачуватимуться споживачами окремо. За встановлення вузлів обліку, ті у кого вони вже є, не платитимуть. Таких будинків на обслуговуванні у Чернігівської ТЕЦ понад 500, а на обслуговуванні «Облтеплокомуненерго» біля 700.

Втім, у випадку пошкодження, пропажі і необхідності заміни лічильника споживачі оплатять за послугу відновлення належного функціонування приладу обліку.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: тепловики, лічильник, теплопостачання, платіжка, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект