• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 49 тисяч пенсіонерів Чернігівщини щомісяця отримуватимуть 500 гривень компенсації


реклама

49 тисяч пенсіонерів Чернігівщини щомісяця отримуватимуть 500 гривень компенсації

 

Пенсіонери, яким виповнилося 80, відсьогодні щомісяця почнуть отримувати компенсаційні виплати розміром до 500 гривень. Це рішення Уряду. Таких людей на Чернігівщині понад 49 тисяч.Вісімдесятирічна жителька села Дробишів Марія Лавриненко живе сама. Отримує пенсію – 2 тис 184 гривні. Про доплату до пенсії таким як вона, почула вперше. Каже, ця доплата для її гаманця буде відчутною.

«Пенсія та ще п’ятсот додадуть, то, звісно, що відчую. А якщо щоразу будуть додавати до пенсії – значить велика допомога. Дякувати хоч за це.»

І розповідає, що зможе купити за доплату до пенсії.

«Хліба, цукру. А Ви знаєте, то ще одне – таблетки. Все забирають, яку пенсію, так і ту забирають, тому що все дорого, все треба купити, а без таблеток жити нам уже не можна, все болить.»

З 1 квітня Уряд ввів зміни, за якими пенсіонери, яким 80 років або старші мають право на компенсаційну виплату в розмірі до п’ятисот гривень. Іще одна умова - розмір їхньої пенсії не може перевищувати середньої заробітної плати в Україні за 2019 рік, а це 9 205 гривень. Цю виплату пенсіонери отримуватимуть щомісяця, каже начальник Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління пенсійного фонду України Любов Кисла.


«Тут така вимога, щоб людина досягла 80-ти років, щоб вона отримувала пенсію по загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і щоб вона мала стаж, чоловік – 25, жінка - 20 років. Тоді, якщо навіть з цією доплатою розмір пенсії буде менше аніж 2600, то розмір пенсії встановлюється на рівні 2600. Тобто, меншим він бути не може.»

Вже відсьогодні ці виплати зможуть отримати понад 49 тисяч пенсіонерів по всій області, каже Любов Кисла. Виплачувати їх будуть разом з пенсією.

«У цій постанові також передбачено одноразова виплата одноразової грошової допомоги у сумі 1000 гривень. Виплата цієї одноразової допомоги також буде здійснюватися у квітні місяці відразу після того як Верховна рада України внесе зміни до Закону України про державний бюджет України на 2020 рік.»

Тисячу гривень зможуть отримати чотири категорії громадян. Серед них пенсіонери, в яких на 1-ше квітня цього року розмір пенсії, з усіма виплатами та надбавками, менше 5-ти тисяч гривень. Люди з інвалідністю та інваліди з дитинства, які одержують державну соціальну допомогу. Люди з інвалідністю та ті, що не мають права на пенсію і отримують державну соціальну допомогу. А також, люди, що досягли пенсійного віку, але не напрацювали необхідного соціального стажу для призначення пенсії, тому їм призначена тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі. Також, з травня місяця планують провести індексацію всіх пенсій на 11%.

«Перерахунки пенсії проводяться індивідуально кожній людині, на підставі її документів які знаходяться в її пенсійній справі. Тобто це буде кожному індивідуально», - каже Любов Кисла.

Перерахунки будуть зроблені автоматично. Пенсіонерам нікуди ходити не треба. Виплачувати перераховану пенсію будуть як і раніше через банки або поштові відділення, каже Любов Кисла.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: компенсаційні виплати, пенсіонери, пенсія, Уряд, UA: Чернігів

Добавить в: