Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Знищені вогнем сотні гектарів: Чернігівщина б’є антирекорди щодо масштабних пожеж в екосистемах


Нормовен

Знищені вогнем сотні гектарів: Чернігівщина б’є антирекорди щодо масштабних пожеж в екосистемах

Знищені вогнем сотні гектарів полів і навіть села.

Чернігівщина б’є антирекорди щодо масштабних пожеж в екосистемах. Лише за 3 місяці цього року на теренах області виникло 435 загорянь, а це 1300 га охоплених полум’ям територій.Як повідомляють в регіональному Управлінні ДСНС, 2019 рік був вкрай складним. Однак цьогорічна статистика взагалі вражає.

Олександр Івченко, речник Управління ДСНС України в Чернігівській області: «Якщо порівняти з аналогічним періодом 2019 року, то станом на 30 березня минулого року виникло 257 пожеж, що майже в 2 рази менше, ніж на сьогоднішній стан. Тобто ситуація дуже складна. Підрозділи майже не встигають заїжджати в підрозділ, щоб поїсти або зробити іншу роботу».

Сезонне випалювання стерні та сухої трави – це ризики для тисяч живих організмів, лісових масивів і торфовищ, а крім того, людських життів. Від початку року у вогні загинуло двоє осіб. Ще дві пожежі перетворили більше десятка домогосподарств на згарища.

Олександр Івченко, речник Управління ДСНС України в Чернігівській області: «Серед найбільш резонансних останніх пожеж. 28 березня сталася пожежа поблизу села Польове Сосницького району, де внаслідок пожежі сухої рослинності на площі 3 га вогонь перекинувся на село та було знищено 3 будівлі різного призначення. Інша пожежа сталася цього ж дня поблизу села Баранівка Семенівського району, де площа пожежі сухої трави склала близько 20 га, вогонь перекинувся на село, знищено 10 будівель різного призначення – це і житлові будинки і господарчі споруди».

Рятувальники нагадують, що за спалення ділянок із різною природною рослинністю, для правопорушників передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. А за знищені чи пошкоджені об’єкти і більш жорсткі санкції до 10 років позбавлення волі. Втім, насамперед, це особиста моральна відповідальність за ймовірні трагічні наслідки.

Олександр Івченко, речник Управління ДСНС України в Чернігівській області: «Рятувальники звертаються до громадян бути вкрай обережними в поводженні з вогнем, перебуваючи на вулиці, на відкритих територіях та в лісі, та біля торфовищ. Так як діє період карантину, взагалі утриматись від виходу на вулицю та бути вдома».

За останню добу надзвичайники 44 рази виїздили на виклики у 17 районів, а також місто Чернігів, Корюківку, Новгород-Сіверськ, Прилуки та Ніжин. Загалом пожежі ліквідували на площі майже у 100 га.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пожежа, рятувальники, суха трава, антирекорд, Олександр Івченко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект