Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові вручили першу обласну премію імені Левка Ревуцького


У Чернігові вручили першу обласну премію імені Левка Ревуцького

Першу обласну премію імені Левка Ревуцького вручили у Чернігові. Започаткували її наприкінці минулого року і присуджуватимуть тим, хто сприяє розвитку української музики та національної культури. Цьогоріч у премії 2 лауреатки. Людмила Осадча - директорка Іржавецького музею-садиби Ревуцького. Маргарита Демиденко - викладачка Чернігівського музичного колледжу, її історія – далі.«Це ж Гайдн написав. Це яке у нас століття? Це 18 століття - ми ж повинні якось показати це століття. Там було все спокійно, не було таких бурхливих хвилювань, як у наш час. Це все витончено і красиво», - пояснює учню Маргарита Демиденко.

Чернігівський музичний коледж імені Левка Ревуцького. Викладачка Маргарита Демиденко працює над технікою виконання із 11-класником Сергієм Пономаренком, який їздить на заняття за 30 кілометрів, з села Олишівка.

«Тут треба подивитися, щоб ліва рука не забивала мелодію. Нам треба, щоб вона супроводжувала праву, бо в правій руці у нас основна мелодійна лінія».

Маргарита Демиденко каже – Сергію важче сприймати ноти візуально, він краще відчуває музику пальцями.

«У нього для піаніста дуже гарна рука – довгі пальці, велика розтяжка. Але вони ще не міцні у нього», - каже Маргарита Демиденко.

Викладачка пояснює – кожен музикант напрацьовує свою техніку виконання.

«З короткими пальцями грають ще й як. Просто отаку музику не буде грати, бо не дістане. Іноді буває – пальці короткі, а розтяжка хороша».

За освітою Маргарита Демиденко – композитор. В Чернігівському музичному коледжі працює більше 25 років. Переїхала сюди з Росії.

«Коли я почула вперше українську мову, я сказала собі, що маю вивчити її – так вона мені на серце лягла», - згадує викладачка Чернігівського музичного коледжу.

Вона навчає студентів писати, виконувати і аранжувати музику. Взірцем у педагогіці називає свого викладача із консерваторії: «Він не просто навчав мене, а формував як людину, як особистість. Я хочу так працювати, як він, я намагаюсь так само звертати увагу на те, що кожна дитина – це особливий світ, і розкрити те в ній, що вона може, але про це нічого ще не знає. Якщо мені вдається, то виходить композитор або виконавець. У мене більше 20 учнів вступили в консерваторії на композиторські факультети».

Блюз, який грає Анна Попова, написала Маргарита Демиденко. Вона пише оркестрову музику, дає авторські концерти у філармонійному центрі. Директор музичного коледжу називає її засновницею новітньої чернігівської школи композиторів.

«Маргарита Демиденко – композитор, музикознавець, організатор конкурсу молодих композиторів імені Ревуцького, який буде проведено 25 раз підряд – вся Україна з’їжджається до нас, молоді композитори. Прекрасний композитор. ЇЇ твори грають скрізь в Україні і далеко за межами, бо членами нашого конкурсу приїздять і німці, і поляки. І вони везуть наші твори», - розповідає директор Чернігівського музичного коледжу ім. Л. Ревуцького Володимир Суховерський.

В 131 день народження композитора Левка Ревуцького Маргариті Демиденко вручають премію його імені.

«Левко Ревуцький – фундатор і засновник української композиторської школи. І Дмитро, і Левко – це 2 постаті, які народились в селі Іржавці і внесені у збірку «100 найбільших постатей України за всі часи існування держави», - каже Володимир Суховерський.

Ще одна лауреатка цьогорічної премії - Людмила Осадча, директорка Іржавецького музею-садиби Ревуцького. Вона працює там 30 років - з часу заснування музею за рішенням ЮНЕСКО.

«Премія була започаткована наприкінці минулого року, рішенням сесії облради. Була створена конкурсна комісія. Це премія для педагогів, для мистецтвознавців, які здійснюють свою діяльність саме у музичній сфері», - сказала Любов Белінсон.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: премія Ревуцького, українська музика, Маргарита Демиденко, Людмила Осадча,

Добавить в:


ЦентрКомплект