Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чому чернігівцям таки доведеться переплачувати за газ згідно постанови 2080?
Карантин

Чому чернігівцям таки доведеться переплачувати за газ згідно постанови 2080?

Згідно постанови 2080 українці повинні будуть переплатити мільярди гривень за газ. Про це говорив Владислав Атрошенко під час наради в муніципалітеті, коментуючи скликання позачергової сесії минулого тижня.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «В цілому в українському інформаційному просторі піднімається питання розділення платіжок. Начебто це є причиною невдоволення людей. Що діляться платіжки – ціна за газ з транспортуванням в одній платіжці, а в іншій доставка. Якщо я не помиляюсь. Абсолютно не про це йшлося».

Розділення ціни газу і ціни транспортування це дійсно європейська практика, зазначив міський голова. Небезпека ж криється у іншому.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Перший нюанс. Попри обіцянки зниження ціни на газ – ми маємо газ на 75 копійки дорожчий за куб, ніж в минулому році».

В минулому році ціна куба газу складала 6,20 і платили за нього по факту споживання. У цю суму входили 5,45 грн і 0,75 грн за його транспортування. З 1 січня цього року ціна складає 6,94 грн – 5,84 за куб газу і 1,07 грн за транспортування. Тобто газ здорожчав на 7%, транспортування – на 42%, зазначив Владислав Атрошенко.

В цілому ж у порівнянні з минулим роком, ціна на газ для людей зросла на 12%, - підкреслив міський голова. Хоча враховуючи теплу зиму, обсяги спожитого населенням газу зменшилися.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Змушуючи цією постановою сплачувати кошти відповідно до обсягу попереднього року, той, хто приймав це рішення і хто освячував це рішення, свідомо розумів, що люди сплачуватимуть за більші обсяги, ніж вони теоретично можуть спожити».

За приблизними підрахунками, переплати можуть сягнути 6,5 мільярдів гривень.

Також мова йде про те, що споживачі повинні плати наперед не по лічильникам. А проплати розбиваються на 12 місяців, чим нібито зменшуються платіжки в опалювальний період, проте загалом сума за рік буде більша.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я ще раз кажу, що це обдурювання людей. Наголошую на цьому. Свідоме абсолютно. В якому концентрується увага людини на тому, що, чи дві окремо платіжки чи одна платіжка. І як стане одна платіжка, то все, питання знімається. Абсолютно ні. Свідомо приймалося рішення, маючи погодні умови, що люди в цьому році повинні переплатити мільярди гривень, згідно постанови 2080».

Нагадаємо, 5 лютого Чернігівський міський голова скликав позачергову сесію міської ради. На засіданні прийняли звернення до керівництва держави щодо усунення проблемних питань, зумовлених змінами в оплаті послуг з постачання та розподілу природного газу.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Владислав Атрошенко, постанова 2080, транспортування, газ, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект