Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Розваги та розвиток для дітей з інвалідністю: в Іванівській ОТГ відкрили сучасну медіатеку
УБП


Home net

Розваги та розвиток для дітей з інвалідністю: в Іванівській ОТГ відкрили сучасну медіатеку

Інтерактивна підлога, стіл для малювання піском, документ-камера. В Іванівці Чернігівського району відкрили медіатеку, пристосовану для дітей з інвалідністю. Розташована вона у місцевій школі, тому що саме тут створили перший в громаді інклюзивний клас. Користуватися цією медіатекою зможуть всі жителі ОТГ, каже куратор проекту Оксана Колесник. Як вона виглядає, бачила Марина Лялеко.Це Іванівська загальоноосвітня школа. Тут відкрили медіатеку - інтерактивна підлога, стіл для малювання піском, документ-камера та інше обладнання для навчання і розвитку. Користуватися нею зможе будь-хто з громади, каже куратор проекту Оксана Колесник. Також медіатека пристосована для дітей з інвалідністю – в Іванівській школі її відкрили тому, що саме тут створили перший в громаді інклюзивний клас.

«Для діток, котрі мають особливі освітні потреби, це рухова активність. Тут підв’язується і зір, і найпростіші приклади, літери, ну тобто все це можна використовувати. Ті ж самі гурток пластилінових мультиків, для дітей які мають особливі освітні потреби - це досить такі добре, це робота у малій групі, це робота, котра розвиває дрібну моторику рук», - каже куратор проекту Оксана Колесник.

В медіатеці є студія мультиплікації. Заняття в ній проводить Євгеній Костриця, волонтер громадської організації «Центр взаємодії». Показує результат двох занять.

«В цьому випадку це плоска анімація, вона найбільш легша для дітей меншого віку. Діти роблять фігурки пластилінові, як вони зображують своїх персонажів. Це все фотографується покроково, а потім це все монтується і у підсумку у нас виходить сам фільм виходить».

Тут також працюватимуть психологи, лікарі та спеціалісти, які будуть допомагати дітям з інвалідністю та їх батькам, каже Олена Костриця, голова громадської організації «Центр взаємодії».

«Діяльність медіатеки спланована так, що тут будуть працювати спеціалісти котрі направлені саме на інклюзивну освіту на інклюзивну роботу і на інклюзивний підхід до впровадження проектів. Іванівська громада запроваджує ці послуги саме на базі медіатеки для всіх сіл Іванівської ОТГ».

Половину грошей на створення медіа теки виділили з бюджету ОТГ, інша половина – гроші Міжнародної організації з міграції.

«З бюджету сільської ради було виділено майже 500 тисяч гривень, використано 400 тисяч. За ці кошти у нас було зроблено повністю ремонт приміщення, проведено сигналізацію, канцтовари придбані. Ну а за рахунок спів фінансування все інше, тобто мультімедіа, дошки, підлоги, планшети, це все за рахунок МОМу», - каже голова Іванівської ОТГ Сергій Гарус.

«Простір новий, сучасний, це можна сказати, що найсучасніша медіа тека в Чернігіській області, тому що у нас і інтерактивна підлога і мультимедійна ця дошка і планшет і наповнення є».

У 2019 році Міжнародна організація з міграції проводила відкритий конкурс з підтримки соціальних проектів в об’єднаних територіальних громадах. Всього надіслали 160 заявок з усієї України. Відібрали 20 проектів, серед них і Іванівська ОТГ.

«Коли ми приїхали в громаду ми побачили конкретний план дій і ми зрозуміли, що ми можемо підтримати цей план і сьогодні якраз рік потому після нашого першого візиту ми можемо побачити в дії як виглядає центр», - говорить Наталія Снєгур.

«Ми сподіваємося також, що на базі цього центру ми зможемо просувати нашу програму. Наша основна тема діяльності, це протидія торгівлі людьми. Це підтримка безпечної міграції людей».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: медіатека, Іванівська ОТГ, діти, інвалідність, інклюзивний клас, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект