Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Недовідставка Гончарука: Зеленський вимагає знайти тих, хто підслухав прем'єра


Недовідставка Гончарука: Зеленський вимагає знайти тих, хто підслухав прем'єра

Отже, прем’єр Гончарук подав у відставку. Зранку продовжився скандал довкола так званих плівок Гончарука. Аудіозаписів, на яких нібито голова уряду не надто шанобливо висловлюється про розуміння Президентом економіки, і себе називає профаном у ній. Заяву про відставку Гончарук передав Президенту, який офіційно звільняти його не може, бо за законом це право Верховної Ради. Чи пробачив Гончаруку Зеленський і чи прем’єр таки поплатиться посадою, далі у сюжеті.«У Президента примітивні уявлення про економічні процеси та туман в голові, а уряд має дірку в бюджеті у 50 мільярдів, яка цьогоріч може зрости до 100».

Несподівані одкровення Гончарука нібито були записані на стратегічній сесії уряду та Нацбанку місяць тому. Вилив анонімного компромату прем’єр пояснив підступами недоброзичливців, який не до вподоби антикорупційні реформи. Та додав, не дочекаються.

А вже сьогодні зранку в мережі Фейсбук розписав досягнення свого уряду та оголосив, що подав у відставку.

«Я прийшов на посаду – виконувати програму Президента. Він є для мене взірцем відвертості та порядності. Проте, щоб забрати будь-які сумніви нашої поваги та довіри до Президента, я написав заяву про відставку та передав її Президенту з правом внесення в парламент».

Це не серйозно, – заявила частина депутатів, які за законом мали б розглядати цю заяву замість Президента. Поки її немає у парламенті, це просто слова.

Олександр Дубінський, фракція «Слуга народу»: «Згідно Конституції, у нас парламентська республіка, тому прем’єр-міністр має подавати заяву про відставку на ім’я спікера Дмитра Розумкова. Якщо вона написана до Президента, то це не заява, це піар акція».

Однак інші слуги відверто визнають, рішення все одно за Президентом.

Олександр Качура, фракція «Слуга народу»: «Треба, щоб Президент сьогодні визначився по цьому питанню. Ми задовільнимо будь-яку позицію Президента з цього приводу».

У Раді вже і традиційну п’ятничну годину запитань до уряду скасували. Однак міністри на чолі з Гончаруком ненадовго таки з’явились у залі. Прем’єр знов повторив компліменти у бік Президента. Та пояснив, заяву про відставку він подав йому з поваги. Зеленський, коли захоче його звільнити, може передати її депутатам. А поки Гончарук залишається працювати.

Олексій Гончарук, прем’єр-міністр України: «Уряд України продовжує працювати в штатному режимі до того моменту поки Президент не прийме рішення, хто на якій позиції в команді. Це політичне рішення, яке ми очікуємо від лідера нашої політичної сили».

Виступ Гончарука депутати сприйняли по-різному. З опозиції йому кричали «Ганьба!», а от у президентській фракції переважно аплодували.

Те, що Зеленський Гончарука цього разу здається помилував, випливало і зі слів голови фракції слуг.

Давид Арахамія, голова фракції «Слуга народу»: «На переправе коней не меняют». Тобто є Кабмін, він сформований, є програми дії уряду, тому це боляче для держави. Я думаю, що вони знайдуть один з одним діалог, якісь компроміс, і далі будуть рухатись. Ми єдина команда».

Сам Президент Зеленський заяву про відставку прем’єра ніяк не коментував. Натомість зажадав від керівників силових органів за два тижні знайти тих, хто підслуховував та записував зустріч керівників уряду та Нацбанку. Президент також вимагає забезпечити захист від прослуховування в офісах влади.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: відставка, Олексій Гончарук, прем’єр-міністр, Володимир Зеленський, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект