Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У літак МАУ над Тегераном поцілили ракетами щонайменше двічі – новий відеодоказ


У літак МАУ над Тегераном поцілили ракетами щонайменше двічі – новий відеодоказ

В український літак над Тегераном поцілили ракетою щонайменше двічі. Нові кадри збиття українського «Боїнга» в Ірані опублікував місцевий журналіст Бенгам Голіпур. Обидва удари відбулися з проміжком приблизно у 30 секунд з військової бази за 13 км від літака. Достовірність цього відео підтвердили журналістам американського видання New York Times. І як стверджують їхні експерти, кадри були відзняті камерами спостереження з даху будівлі сусіднього селища. Саме це відео пояснює, чому літак зник з радарів одразу після злету. Після першого влучання ракети перестав працювати пристрій, яким повітряне судно передає сигнали диспетчерам, так званий транспондер. За півхвилини влучила друга ракета. Після цього літак вибухнув почав падати.
Нагадаємо, український літак авіакомпанії МАУ збили над Тегераном 8 січня. В авіатрощі загинули 176 людей, з яких 11 – українці. Свою провину Іран визнав за кілька днів.
Як триває розслідування причин цієї трагедії в самому Ірані, Оксана Ткаченко розповість.Нові арешти у зв’язку зі збитим українським «Боїнгом». Іранська влада повідомляє, затримали активіста, який нібито поділився із журналістами відеоудару по авіалайнеру. Йому інкримінують порушення національної безпеки за розповсюдження чутливих кадрів.

Відеопадіння українського літака з’явилося того ж дня. Їх було кілька. Про яке саме йдеться невідомо. Одне з них опублікував журналіст іранського походження, який живе у Лондоні. І він стверджує, під варту взяли невинну людину.

«Вони арештували не ту людину! Особа, яка є джерелом цього відео, у безпеці. Запевняю вас. Іранські правоохоронці організовують чергову брехню. Закликаю Джастіна Трюдо втрутитися в цю ситуацію і попросити іранських чиновників звільнити людину».

Саме через відео, на якому літак вибухає у повітрі у день катастрофи, і з’явилися підозри, що в нього влучила ракета. Спершу свою провину Іран заперечував і висував версії: технічна несправність літака, помилка пілотів. Випадкове влучення ракети визнав лише за кілька днів. У цьому переконалися і українські спеціалісти, які були в Ірані на місці катастрофи. Ексклюзивні кадри «ТСН» під час їхньої роботи – на верхній частині чітко видно вихідні обвуглені отвори. Вхідні отвори знаходять на обшивці літака і розставляють мірні лінійки з цифрами. І це вже прямі докази – дірки, десятки отворів, у нижній частині і самі осколки, які застрягли в обшивці крісел.

Вже після цього журналісти знаходять ще один доказ ракетного удару. Відео, на якому видно, що по літаку поцілили двічі із проміжком у півхвилини. Його напередодні публікує місцевий журналіст Бенгам Голіпур. Це вже перевірили в американському виданні New York Times. Після першого влучення ракети, перестав працювати пристрій, яким повітряне судно передає сигнали диспетчерам, так званий транспондер. За півхвилини влучила друга ракета. Після цього літак вибухнув і почав падати.

Свій останні зліт в аеропорту Тегерана літак українських авіаліній зробив 8 січня. Тоді загинули усі 176 пасажирів, на облавку серед них 11 українців. У Тегерані про скоєне шкодують. Обіцяють провести ретельне розслідування і покарати усіх відповідальних.

Утім у військовому керівництві наголошують, такої б помилки не сталося, якби у них не загострився конфлікт зі Сполученими Штатами.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Іран, літак, МАУ, ракета, розслідування, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект