Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Посмертний детектив: на Чернігівщині труна з тілом сільського священика зникла з могили


Home net

Посмертний детектив: на Чернігівщині труна з тілом сільського священика зникла з могили

Тричі перепохований.
На Чернігівщині у селі Мощенка розгорнувся цілий детектив. Труна з тілом сільського священика зникла з могили. Прочани любили панотця за доброту та безвідмовність, тому прагнуть з’ясувати, хто ж познущався з могили. Валентина Доброта занурилася у заплутану історію, від якої волосся стає сторч.Його поховали як собаку. Вночі. І за межами цвинтаря. Ховали так, щоб могилу ніхто ніколи не знайшов.

Станіслав Шоропатий обійшов усе навколо у пошуках могили священика. Покійному отцю Володимиру він допомагав на службі протягом всіх 9 років.

Отець Володимир помер ще у серпні на власному городі, коли копав картоплю. Йому був всього 51 рік, але він мав проблеми з серцем. Поховати священика вирішили біля церкви. Вона недалеко. Проти цього, принаймні вголос, ніхто не заперечував.

Церква стоїть на горі, за стінами споруди. Це будують монастир. І церква, і монастир – дві різні структури, але обидві належать Московському патріархату. Вдова священика розказує, що саме ченці монастиря і вказали, де біля церкви покласти її чоловіка.

«Отець Гавриїл сам місце показав», - каже вдова.

Новим настоятелем храму, який належить громаді, призначили протоієрея з монастиря. Він по небіжчику відправив 9 днів, а сороковини вже відмовився.

«Сказали недостойный».

А потім і сама могила зникла. Ось на її місці латка мокрої глини. Труну викопали серед ночі і перевезли в зарості біля цвинтаря.

Батюшка комусь заважав, кажуть люди, навіть мертвим. І кивають у бік монастиря.

«У вас ще батюшки ні одного не було, тільки вони батюшки прийшли».

Будувати монастир під стінами сільської церкви почали років з 10 тому без жодних дозволів.

Сергій Руденок, староста Мощенського старостинського округу: «Приїздили і перевіряючі. І, як мені повідомили, не змогли знайти замовника. Так будівництво й далі продовжувалось».

Головний спонсор – уродженець цього села Михайло Дегтяр. Його у селі всі називають херувимом. Його спонсорство підтвердили і в Чернігівській єпархії. Колись Михайло Дегтяр був їхнім священиком. Ось він, на архівному відео «ТСН». Це сюжет про пограбування його будинку 6 років тому. Ходили чутки ледь не про мільйон доларів.

Вдова священика каже, що чоловік у церковні справи її не втаємничував. Хоча небіжчик і не був конфліктним, непорозуміння з ченцями та херувимом Дегтяром, котрі захопили землю поруч з церквою, вдова не відкидає.

Юля Зінькова, вдова священика: «Це щось особисте. Цей, як його називають херувим, я навіть не знаю як його зараз назвати, він вже стара людина, я все розумію, мені здається, що він несповна розуму. Це ненормально, навіть просто по-людські. Це ні у кого в голові не укладається».

«Херувим каже, що тут все моє. Батюшка Володимир не пішов на поп’ятну херувиму».

Труна з тілом священика зникла після останнього візиту вдови на могилу.

Юля Зінькова, вдова священика: «Вони на мене кричали, обзивали всякими словами. Я так зрозуміло, що вони вирішили, що це вже їхня земля там. Не знаю, чи можна так говорити, наче як він сам там хоче бути може першим похованим».

На території церкви сьогодні таке враження життя нібито завмерло. Робочий інструмент розкидано, але навколо тиша. Краєм ока помічаю, що відчинилися двері, але їх моментально зачинили.

Ченці на діалог таки й не вийшли. А людям раніше пояснили, що до нічного перепоховання вони не причетні.

«Мовляв, це родичі приїхали ніччю і забрали. Так які ж родичі? У нього родичів немає, у нього тільки одна дружина – Юлія. Які в нього родичі? І де закопати? Представте, що це він заслужив у нас таке».

У Чернігівській єпархії перепоховання засуджують. Про настрої місцевих знають.

Отець Ігор, секретар Чернігівської єпархії УПЦ МП: «На це є поліція, правоохоронні органи, які і повинні вирішити це питання. Знайти тих людей, які це зробили. І дійсно, якщо ця думка, яка на сьогодні є, справжня, то вони повинні понести не тільки церковне покарання, але і державне – Кримінального кодексу».

Селяни хочуть, щоб єпархія дала їм нового священика. Обов’язково з духовною освітою. Замість нинішнього попа з монастиря.

Їхнього колишнього отця Володимира, після того, як знайшли зариту труну, люди перепоховали на цвинтарі і повернули хреста. Його знайшли у монастирі. Тепер справа за поліцією, знайти тих, хто поглумився над могилою.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: село Мощенка, священик, могила, перепоховання, Володимир Зіньков, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект