Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Всеукраїнську акцію «Мова об’єднує» підтримали у Чернігові (відео)

Всеукраїнську акцію «Мова об’єднує» підтримали у Чернігові (відео)

Всеукраїнську акцію «Мова об’єднує» провели у Чернігові. Сьогодні біля Обласного молодіжного центру читали вірші українською. Така акція пройшла сьогодні у понад 30-ти містах України. Організаторка цієї акції Ірина Сімонова каже, вибрали таку дату, бо відсьогодні набув чинності закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Його прийняла Верховна Рада 25 квітня.«Саме в цей день було затверджено декларація про суверенітет країни і це дуже класно, що ці дві дати поєдналися через 29 років».

На акцію прийшли містяни, серед них слухачі безкоштовних курсів української мови у Чернігові. Їх координаторка Людмила Зіневич каже, починаючи з 2014 року навчатися української захотіли більше 800 слухачів. Сюди до молодіжного центру прийшов і переселенець з Донбасу Анатолій Сафронов.

«Мова – це зброя. Це справжня зброя в боротьбі за незалежність України.

Я взагалі-то був російськомовний. Навіть викладачі брались за голову, я 40 років не говорив українською. А ось на 25-ту річницю незалежності почав розмовляти українською».

Олена Малецька, учасниця акції: «Це наша мова, вона співуча, солов’їна, тому ми і підтримуємо закон про мову».

Ухвалений закон про мову, зокрема, передбачає: вільно володіти державною мають президент, депутати, судді та державні службовці. Вона є обов’язковою в судах, війську, органах влади. Чиновників, які на роботі не говорять державною мовою, штрафуватимуть – від 3 тисяч 400 гривень і більше. Документ також регулює мову засобів масової інформації. Зокрема, на загальнонаціональних телеканалах українською має бути не менше 90-та відсотків програм. Державною мовою повинні виходити не менше половини газет, журналів та книжок. Дошкільна, середня, вища, а також позашкільна освіта, яку фінансує держава, повністю переходить на українську. Діти з національних меншин матимуть право на навчання рідною мовою, але тільки в початкових класах і в садочках. Для захисту української буде запроваджено посаду омбудсмена. Закон не поширюється на приватне спілкування та релігійні обряди.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вірші, українська мова, закон, UA: Чернігів

Добавить в: