Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігівцям рекомендують не купатися на пляжі «Золотий берег» до четверга. Де ще не рекомендують купатися? (відео)


Нормовен

Чернігівцям рекомендують не купатися на пляжі «Золотий берег» до четверга. Де ще не рекомендують купатися? (відео)

До четверга, 11 липня, діятиме рекомендація не купатися на центральному пляжі Чернігова «Золотий берег». Тоді будуть відомі останні результати лабораторного дослідження проб, взятих у Десні вчора, 8 липня. Про це UA: Чернігів розказала лікарка з комунальної гігієни міського відділу обласного лабораторного центру Діана Романенко. Оголошення про заборону купатися з’явилися на пляжі минулої п’ятниці через бактеріологічне забруднення води. Що показали результати попереднього дослідження та де ще не рекомендують купатися в Чернігові – розкаже Альона Макаренко.«Купання на «Золотому березі» тимчасово заборонено» - такі оголошення розвісили на території центрального пляжу Чернігова минулої п’ятниці. Тоді працівники міського відділу обласного лабораторного центру отримали щотижневі результати проб води з Десни.

Діана Романенко, лікарка з комунальної гігієни міського відділу обласного лабораторного центру: «1 липня, після того, як ми відібрали воду на пляжі і її дослідили, було встановлено, що індекс ЛКП, тобто показник, який говорить про загальне бактеріологічне забруднення водойми, перевищує нормативні величини. Зокрема при нормативній величині 10 тис. на 1 куб. дм у нас перевищення було 13 тисяч. Тобто в 1,3 разу».

Такі ж показники отримали при дослідженні проб води з земснаряду в районі Лісковиця. Аби запобігти спалахам інфекцій, чернігівців попросили тимчасово утриматись від купання на цих пляжах. Такі оголошення, каже Діана Романенко – рекомендація, а не заборона купатися.

Сьогодні опівдні пляж «Золотий берег» пустує. В Десні купається двоє людей. Серед них Максим Ткачук. Каже, оголошення про небезпеку у воді бачив.

«Але я не боюсь».

Діана Романенко, лікарка: «Ми просимо людей не ковтати воду, а коли вони виходять з води – обов’язково змити руки бутильованою водою. І обов’язково, коли людина прийде додому з пляжу, обов’язково прийняти душ».

Максим Ткачук, відпочивальник: «Зараз же, розумієте, води гарячої немає в нас на районі. Виходить, тут вода тепліша, можна й тут поплавати. Приходиться, звісно, вдома підігрівати».

Перевищення індексу кишкових паличок у Десні виявляють майже щороку, каже Діана Романенко. Нинішня рекомендація утримуватися від купання діятиме доти, доки показники не прийдуть в норму.

«8 числа, в понеділок, ми повторно відібрали воду на пляжі і за результатами цих досліджень будуть надані рекомендації про те, можна використовувати воду для купання чи не можна її використовувати».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пляж, річка Десна, вода, заборона, Земснаряд, Діана Романенко, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект