Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як на Чернігівщині популяризують творчість поетів (відео)

Як на Чернігівщині популяризують творчість поетів (відео)

Чи легко сьогодні видавати свої вірші?Іван Баран вважає, зараз для поета існує всього кілька способів видати свої твори.

Іван Баран, поет, член Національної спілки письменників України: «Взагалі зараз для українського письменника, не тільки для поета, є два варіанти того, як він може видати свою книжку. Це або подати її на якийсь місцевий конкурс, який влаштовує кожна обласна або міська адміністрація, які видають за бюджетні кошти твори молодих авторів: чи-то прозові, чи-то поетичні. Або ж збирати гроші і видавати самому».

Втім, на думку Івана, така ситуація цілком нормальна.

Іван Баран, поет, член Національної спілки письменників України: «Мені здається це цілком нормально, це природній відбір. Поезія ніколи не була таким особливо масовим жанром. Тому в принципі письменнику в Україні вижити можна. Якщо він пише лише поезію, це складніше. Тоді їй треба писати щось рівня Жадана, Костенко, але це люди з іменами, які теж не за перший день отримали свою славу і популярність. І то, мені здається, що основний їх дохід, їх засоби для проживання вони отримують з написання зовсім не віршів».

Допомогти митцям друкуватися хочуть організатори поетичного «Бібліопростору А+». Днями у чернігівській обласній науковій бібліотеці імені Короленка презентували мандрівний проект. Його мета сприяти популяризації творчості україномовних поетів Чернігівщини.

Алла Мальована, заступниця директора ОУНБ ім. В. Короленка: «В рамках проекту у нас заплановані 4 виїзні зустрічі. Обмін досвідом наших місцевих чернігівських поетів, учасників нашого поетичного клубу «Бібліопростір А+» із місцевими поетами міст Ніжина, Прилук, Новгород-Сіверського і селища Куликівки. І ще одна урочиста зустріч, вже фінальна, буде на базі нашої бібліотеки у серпні місяці».

До співпраці бібліотека імені Короленка залучає потів вже давно.

Інна Аліференко, директорка ОУНБ ім. В. Короленка: «У нас був організований поетичний клуб «Бібліопростір А+». Щороку в нас відбувається поетичний фестиваль «Дотиком душі». І ми намагаємось таким чином підтримати наших місцевих поетів, які пишуть свою поезію і хочуть показати свою творчість на великий загал. Тому що, знаємо від наших користувачів, те що пишуть вони вірші, але дехто в шухляду, дехто для себе. Звісно, що хочеться людям не тільки писати в шухляду, а хочеться, щоб ці вірші чули ті люди, для кого вони пси свячені».

Михайло Пронін пише в шухляду. Розміщує вірші на спеціальному сайті. Каже, це йому дає можливість одразу з отримати авторське право на свій твір. Пише давно. Втім, видавати збірки віршів не планує.

Михайло Пронін, пише вірші: «Во-первых, я не вижу пока смысла, из-за того, что в Украине много сложностей для начинающих поэтов, писателей. Издательства берут издавать известных, именитых поэтов, которые уже довольно раскручены. Либо, если у тебя есть деньги, ты можешь издаваться где угодно, как угодно и что угодно писать».

Якось Михайло допомагав друзям видати збірку віршів. Каже, це було складно.

Михайло Пронін, пише вірші: «Книжные магазины отказались брать сборник стихов по причине того, что он не популярен, не интересен и он не будет продаваться. Это первое с чем довелось столкнуться, с тем, что это никому не нужно, кроме как поэта, который хочет показать себя, иметь авторитет в среде, таких же самых литераторов, ну или заработать деньги».

У проекті «Поетичний бібліопростір А+» беруть участь вже відомі в Чернігові поети. Результатом проекту стане збірка поезій учасників.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вірші, поети, бібліотека Короленка, «Бібліопростору А+», «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект