Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Тревел-журналіст, що пише для світових ЗМІ, приїхав у прес-тур до Чернігова (відео)


Тревел-журналіст, що пише для світових ЗМІ, приїхав у прес-тур до Чернігова (відео)

Світова індустрія туризму вже давно працює через Інтернет, а співпраця з тревел-журналістами та блогерами стає важливою частиною туристичної реклами. Працює в цьому напрямку і Чернігів.Днями в туристично-інформаційному центрі відбувся перший такий прес-тур. В гості запросили Павла Федиковича. Автор, що живе в Києві та пише для таких світових видань як CNN, Independent, BBC Travel, Guardian, Lonely Planet.

Павло Федикович, тревел-журналіст, блогер: «До Lonely Planet я був 2,5 роки в Києві. Lonely Planet local – це як журналіст на місці, тобто я писав про Україну, про Київ».

У сфері тревел-журналістики Павло працює вже 4 роки. Темою зацікавився під час навчання в Бельгії, адже звідти міг вільно подорожувати по всій Європі. Тоді ж заснував блог «Svitforyou». За цей час вже встиг побувати майже в усіх великих містах Польщі, а також Чехії, Угорщині, Словаччині та Греції. Та ще жодного разу його не запрошували в українські міста.

Павло Федикович, тревел-журналіст, блогер: «Як це буває. Наприклад, якщо я написав статтю про Польщу, то там це помічають, якимось чином. У них йде якийсь моніторинг закордонної преси, моніторинг блогерів, моніторинг, хто пише про напрями, які вони там спрямовують. В Україні можливо ще є якийсь бар’єр, може мовний. Тобто вони не можуть це відслідкувати, тому що вони займаються налагодженням саме україномовної частини своєї діяльності. Або це просто ніхто ніколи не помічав».

Для CNN журналіст вже написав 15 статей. У найбільшому в світі туристичному онлайн-путівнику Lonely Planet велика частина фото України також зроблені Павлом.

У Чернігові був декілька років тому проїздом. Тепер же його запросили на повноцінний триденний прес-тур.

Катерина Литвиненко, заступниця начальника управління культури та туризму ЧМР: «Він подивився і наш Вал. Він зайшов в Колегіум. Він оглянув наш мікрорайон з дерев’яним мереживом. Він побував в Антонієвих печерах. Його насправді вразило, він наші Антонієві печери назвав врази тепліші аніж київські».

Особливим відкриттям для Павла стала стара дерев’яна архітектура міста.

Павло Федикович, тревел-журналіст, блогер: «Я познайомився з тим, що я хотів дуже побачити. Це дерев’яне мереживо. А це взагалі унікальна річ не тільки для Чернігова. Я знаю, що в Чернігові про це не дуже знають чи цінують. Не тільки для України, бо в Україні це взагалі не знають. А просто для європейського процесу. Тому що такого числа такої архітектури складно знайти».

Храми – це головна туристична атракція, заради якої сюди будуть їхати люди, говорить Павло. Та важливо, що навколо неї будується туристична цікава пропозиція.

Павло Федикович, тревел-журналіст, блогер: «Якщо туристу вже не хочеться ходити по музеям, то він може зайти на сайт і подивитися, що ще тут є. Тут є різні концерти. Навіть, коли ми тут пройшли 500 м, то побачили два концерти, різних майстрів. Тут колосальна кількість парків, тут є пляжі, тут є непогані ресторани. Тут є все, що треба для того, щоб провести якісно час».

Говорили і про проблеми, які все ще залишаються перепоною для туристів, які хотіли б потрапити до Чернігова.

Катерина Литвиненко, заступниця начальника управління культури та туризму ЧМР: «Ми вчора сиділи і він каже, ось ви подумайте, як мені писати в Європу: «Щоб доїхати до Чернігова, ми маєте на Лісовій сісти в маршрутку». О, що таке маршрутка? Ось такі моменти, нібито й смішні, але й правдиві і болючі. Тому що сьогодні на рівні європейського міста ми маємо низку атракцій, а з іншого боку ми просто не можемо доїхати сюди».

Загальні ж враження від поїздки до Чернігова для журналіста стали несподіванкою.

Павло Федикович, тревел-журналіст, блогер: «Тут до мене, як до блогера, був такий підхід, як в мене був в Лодзі, коли я був в Польщі. Я відчув таку ж енергетику. В тому й важливість того, що Лодзь третє по величині місто в Польщі. Тобто в них є ресурси, воно велике, в них є ноу-хау польське, тому що Польща зараз в туризмі займає серйозне місце, навіть в Європі. І те, що в Чернігові, спілкуючись з людьми з чернігівського туризму, я зрозумів, що вони прийшли до цього не через якийсь міжнародний досвід, а вони прийшли до цього самі».

Загалом же від гостя з величезним досвідом в туристичній галузі отримали багато цікавих ідей. Співпрацю з Павлом планують продовжувати. У липні він проведе воркшоп присвячений розвитку соцмереж та їх використання для промоцій міста.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Павло Федикович, тревел-журналіст, блогер, туризм, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект