Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Вечері відновлять водопостачання частині будинків Чернігова, в яких учора відключили гарячу воду (відео)
УБП


Home net

Вечері відновлять водопостачання частині будинків Чернігова, в яких учора відключили гарячу воду (відео)

У майже трьохстах чернігівських будинках, які обслуговує «Облтеплокомуненерго», упродовж сьогоднішнього вечора гаряча вода має з’явитись. Про це UA: Чернігів сказав голова правління підприємства Віктор Геращенко. Гарячу воду у 469 будинках відключили учора зранку. Абоненти заборгували «Облтеплокомуненерго» майже 150 мільйонів гривень за опалення та підігрів води - через це воно не може розрахуватись за спожитий газ і не отримало лімітів від НАК «Нафтогаз». У яких районах гаряча вода сьогодні має з’явитися, у яких ні та які перспективи повного відновлення гарячого водопостачання – дивіться далі у сюжеті.Відучора 469 у будинках, які обслуговує «Облтеплокомунерего», немає гарячої води. Сьогодні увечері вона має з’явитися у трьохстах із них, каже голова правління акціонерного товариства «Облтеплокомуненерго» Віктор Геращенко.

«Сьогодні ми підключим 297 будинків. 172 будинки залишаться, на жаль, без гарячої води.

Сьогодні ми вирішуємо питання, у нас є технічна можливість підключитись і купити в борг у Чернігівської ТЕЦ теплову енергію. Тому ми підписуємо додаткову угоду. І подивимось якщо люди не розрахуються за травень місяць , то знову ж таки, можливі відключення тому що компанія працювати в борг не може».

Переключитись на постачання від ТЕЦ, каже Віктор Геращенко, можливо за допомогою спеціальної перемички. Минулого року у районі вулиці Савчука збудували теплову мережу, яка дає змогу переключитись і подати гарячу воду у частину будинків.

«Це в основному район Рокоссовського. Ви знаєте, що минулого року ми побудували перемичку на Савчука. Тому ми забезпечимо ще 31 будинок. це Савчука Рокосовського, сюди ближче до центра до Шевченка. А Масани та Льотна це будуть без води».

Причини відключень в «Облтеплокомуненерго» назвали дві. Перша – заборгованість абонентів.

«Я розповідав що якщо у квітні не сплатимо близько 150 млн грн. нафтогазу України за спожитий природній газ і не досягнемо 90 відсотків то з1 травня вони припинять газопостачання . На жаль, дебіторська заборгованість населення і споживачів сягає трошки більше».

«Не знаю, ми платимо своєчасно, у нас боргів немає за квартиру. І я вважаю, що це не правильно. От у мене мама пенсіонерка, їй 83 роки. Вона сплачує за усі комунальні послуги своєчасно і теж сидить зараз без води.

Кастрюльки… А потім за газ, самі знаєте, потім за підігрів води будуть брати і за все інше.» - каже жителька вулиці Льотної Ольга Скрипник.

Чернігівець Євген Волошин: «Відключати весь будинок і мікрорайон це не правильно. Якщо конкретно взяти будинок, там є наприклад більше 50 відсотків боржників – нехай приходять один будинок відключають. Чому ми маємо страждати через їхні дії їхні борги, вони ніколи не виносили на публіку, не показують списки боржників, у яких конкретно домах. Ніхто цього не розповідає взагалі.

Це питання повинно не звучать, що 160 будинків увімкнемо, а двісті не увімкнено. Усі будинки мають бути з гарячою водою без виключення».

Друга причина, яку називає Віктор Геращенко - розбіжність у ціні на газ. Від учора для населення вона знизилась, проте «Облтеплокомуненерго» підписало угоду на іншу суму.

«В пресі фігурує зниження на 300 гривень. Ми підписали додаткову угоду з «Нафтогазом» на підвищення вартості газу на 1139 гривень. На 15%. Що правда – не знаємо. Ми документів не отримували і те, що ми підписали на підвищення на 1 травня – це факт. А пониження не відчули».

Коли з’явиться гаряча вода у районах, які не можливо підключити до ТЕЦ, Віктор Геращенко не знає.

«14 тисяч квартир - це знак питання. Будемо чекати урядового рішення. Які перспективи - або Кабінет Міністрів прийме рішення стосовно вартості природного газу, і термінів оплати, і рівня оплати за спожитий природній газ. Якщо це станеться – то можлива послуга. Хоча надій дуже мало».

Як сказала заступниця директора КЕП «Чернігівська ТЕЦ» Ірина Штипа, наразі до ТЕЦ підключені 3 котельні «Облтеплокомуненрго» - на вулицях Гетьмана Полуботка, 95, Рокоссовського 4-а та проспекті Перемоги, 182. З її слів, договір між підприємствами заключний на між опалювальний сезон. Перелік будинків, у яких гарячої води не буде, мали оприлюднити упродовж дня на сайті «Облтеплокомуненерго» - це обіцяв голова правління Віктор Геращенко. На цю годину на інтернет-ресурсі цього списку немає.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гаряча вода, Облтеплокомуненерго, газ, відключення, НАК «Нафтогаз», борги, Віктор Геращенко, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект