• Брухт ДальнобойСервис


В очікуванні паводку (відео)

Яскраві промінчики сонця та перші струмочки води нагадують, що весна вже не за горами. Але, на жаль, не всі чекають її з радістю. Чернігівці, що мешкають по вулиці Гончій з великим побоюванням очікують настання весни, адже попередня в їхній пам’яті залишила не найкращі спогади.2 квітня минулого року під час паводку затопило близько 20 будинків. Місцями рівень води сягав до 2 метрів. І хоч дамби працювали на повну силу, як стверджують комунальники, води було настільки багато, що дамби просто не справлялись. За останні 40 років така надзвичайна подія у цьому районі Чернігова сталася вперше, згадують місцеві жителі.

В редакцію телеканалу «Новий Чернігів» звернулися мешканці цієї вулиці, занепокоєні тим, що минулорічний поток у їхніх оселях може повторитися. Адже спиляні у грудні дерева попід річкою, до цієї пори ще не вивезені. Роботи з очищення водоймища ще не завершені і через потепління чи рясні опади їхні домівки знову можуть опинитися у воді.

Федір, що вже постраждав від стихії рік тому, згадує: «Потеряли мебель и полы, и все на свете. И за это мы получили компенсацию 5 тысяч гривен».

Місцевий жителі самостійно намагаються якось відвернути небезпеку – власноруч копають канали, через які вода стікає в річку, але цього недостатньо, каже Ірина.

Чернігівці скаржаться, що спиляні дерева зимою ще й досі не прибрали. Під час весняного паводку їх може знести течією і забити дамбу.

Роботи щодо розчищення водоймища та вивезення спиляних дерев уже розпочалися, розповідають Федір та Ірина. Але хвилюються, щоб весна не випередила комунальників.

Коментарі щодо проведення цих робіт, надав начальник комунального підприємства «Зеленбуд» Роман Старіков: «Наприкінці минулого року ми робили розчищення саме цієї території, деякі стовбури, які залишилися в самому руслі річки будуть прибиратися, бо вони були вмерзлі і ми фізично їх не могли дістати. Але зараз вони приберуться».

Але крім сміття, яке було в замерзлому водоймищі, і тому його не прибрали, з’явилося ще багато іншого, каже посадовець. «Ось цю кучу, нанесли самі мешканці. Бо ці всі гілля від фруктових дерев, які знаходяться на подвір’ях тих самих мешканців».

Мешканці розповідають, щочетверга тут працівники КП-2528 забирають великогабаритне сміття, які всі зносять в указане місце, але гілля не вважається великогабаритним, його потрібно подрібнювати, готувати до утилізації, і лише в такому вигляді приносити на смітник, пояснює Роман Старіков. І про це минулого року письмово попереджали всіх, хто тут живе.

Роман Старіков каже, що роботи з розчищення русла річки тривають. Вздовж берегів Стрижня комунальники спилюють дерева, розрізають на частини і зразу ж вивозять. Деревину з цієї дільниці вивезуть відповідно до черговості проведення робіт.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: паводок, Стрижень, «Новий Чернігів»

Добавить в: