SHOPTOYS

Історія Чернігівщини

А Б В Г Д Є З І К Л М П С Т У Ч Я

Ялівщина

Ялівщина
Ялівщина

– історична місцевість у пн.-сх. частині Чернігова (Деснянський район). Назву одержала від прізвища власника млина на р.Стрижні райця В.Ф. Яловиць кого (право на володіння млином йому було підтверджено універсалом гетьмана Д.Г. Многогрішного від 13.6.1672).

У 1880, коли в Чернігові почалося будівництва Чернігівського водогону, в центрі міста було споруджено водонапірну башту, а на Ялівщині - насосну станцію для подачі води з артезіанських свердловин. У 90-х роках 19 століття тут висаджено верес, сосну, ялину, іргу, черемху та інші дерева та кущі. Особливо багато для озеленення зробив член міської думи В.В. Нерода.

У повоєнні роки радгосп "Деснянський" висадив у Ялівщині фруктові дерева, а також липу, березу, тополю, білу акацію тощо.
    Парк на території Ялівщини - пам'ятка садово-паркового мистецтва (з 1972). Його площа - 83 га. Розпочато реконструкцію зеленого вбрання вздовж берегів р. Стрижня.

Виявлено поселення епохи бронзи (2 тис. до н.е.), раннього заліза (7-4 ст. до н.е.), київського типу (3-5 ст.), а також волинцівсько-київське (8-9ст.) і давньоруське (9-13 ст.).


 

А Б В Г Д Є З І К Л М П С Т У Ч Я

АрменияЦентрКомплект