Радио
Радио

Выборы, выборы...

13 Апреля 2010 00:17   Просмотров: 5592
Метки: ректор, вибори, Чернигов, чернигов, чдту, политех
В Чернігівському державному технологічному університеті проходять вибори на посаду ректора. Кандидатів на посаду ректора троє — Петро Чередніченко, Микола Бутко і Сергій Шкарлет.

Петро Чередніченко — виконуючий обов’язки ректора Чернігівського державного технологічного університету, до цього займав посаду першого проректора цього ж учбового закладу, доктор технічних наук, професор, 62 роки.

Микола Бутко — завідувач кафедри менеджменту і державного управління Чернігівського державного технологічного університету, доктор економічних наук, професор, екс—губернатор Чернігівщини, теж 62 роки.

Сергій Шкарлет — ректор Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права МНТУ, доктор економічних наук, професор, 37 років. Не дивлячись на свій достатньо молодий вік, він вже близько 15 років на викладацькій роботі, з яких майже десять років очолює ЧІБіП МНТУ.

Розповімо про процедуру виборів детальніше, адже у багатьох сформувалась думка, що ректора вибирають викладачі.

Згідно Закону України «Про вищу освіту» кандидат на посаду керівника ВУЗу повинен бути громадянином України, вільно володіти українською мовою, мати вчене звання професора, науковий ступінь доктора або кандидата наук і стаж науково-педагогічної діяльності не менше ніж десять років. Всі кандидати звісно відповідають параметрам законодавства.

Власник (в даному випадку Міністерство освіти і науки України в особі Міністра) приймає пропозиції щодо претендентів на посаду ректора і вносить кандидатури претендентів до вищого колегіального органу громадського самоврядування ВУЗу для голосування. Цим органом є загальні збори трудового колективу і представників студентства. Студенти повинні займати не менше 10 відсотків.

Вищий колегіальний орган громадського самоврядування обирає і рекомендує Міністерству кандидатури претендентів на посаду ректора, які набрали не менше ніж 30 відсотків голосів під час голосування. Міністр зобов’язаний призначити одну з рекомендованих кандидатур.

Таким чином для викладачів і студентів це не вибори, а як вказав пан Бутко — волевиявлення. Останнє слово за Міністерством.

Конференція студентів

В п’ятницю 9 квітня відбулась конференція студентів, на якій обирали представників для участі у голосуванні. Було обрано 17 студентів, згідно з квотами по факультетам. Ще один представник був аспірантом і обирався на конференції аспірантів.

На конференції студентів представниками було обрано найбільш дієвих та досвідчених. Це переважно студенти 4-5 курсів, які займають активну позицію у студентському самоврядуванні, громадському житті міста. Були навіть представники з Всеукраїнських молодіжних громадських організацій, таких як «Студентська республіка», НДЛМ.

В ВУЗі була організована серія зустрічей кандидатів як зі студентами, так і з трудовим колективом. На зустрічах кандидати розповідали про свої наміри і плани на можливій посаді ректора, а також відповідали на запитання.

Микола Бутко говорив про розвиток університету, основуючись на свій успіх у діяльності очолюваної ним кафедри. Кафедра за 5 років отримала всеукраїнське визнання, отримала право атестувати кандидатів наук і видала більше ніж 10 навчальних посібників, по яким навчаються студенти по всій Україні. Викладав ідеї розширення технічних спеціальностей, адаптацію всіх спеціальностей під сучасні потреби регіону.

Сергій Шкарлет наголошував на додатковому залученню коштів з міжнародних грантових програм, співпраці студентів та аспірантів зі світовими лідерами(на прикладі вже існуючої співпраці аспірантів ЧІБіПа з НОКІА). Багато уваги приділив ідеології, а саме любові студентів до ВУЗу, тіснішого спілкування між собою по типу «братств» у американських коледжах.

Петро Чередніченко говорив про свій досвід у керуванні технологічним університетом, стабільне фінансування. Помітно було заклопотаність виконуючого обов’язки ректора справами ВУЗу, можливо, через це виступ був не такий насичений і коротший за інші. Все, що цікавило студентів щодо діяльності Петра Івановича, вони могли побачити по теперішніх справах ВУЗу, тому можна не повторюватись про справи словами.

Отже, відбирати кандидатів трудовому колективу і студентам(вибори відбудуться впродовж 2 тижнів), кінцева ж відповідь за Міністерством освіти і науки.
Добавить в: