• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Блоги » Блог Shamruk_J » Про ядерні відходи, політику та гречку… (частина 3)


Талион

Про ядерні відходи, політику та гречку… (частина 3)

23 Января 2019 12:52   Просмотров: 1870
Метки: елологія, #ukrayina_bez_smittya, петиції, чернігів, Чернігів
Нравится Рейтинг поста: + 1
 
Тих, хто пов'язують мою петицію про обмеження використання поліетиленових пакетів e-dem.in.ua/chernihiv/Petition/View/1599 з моїми політичними поглядами (на сьогоднішній день) і відповідною діяльністю, яку я розвів у себе на сторінці в Facebook, - розчарую. Ніякого взаємозв'язку в цьому немає і мої політичні "вподобання" та погляди знайдуть місце в окремій розповіді (якщо буде час, натхнення й гостра необхідність). Але без політики таки не обійшлось. Цьогорічна передвиборча кампанія, яка ще тільки почалась, уже докорінно змінила мої погляди на життя. Лозунг зниження ціни на газ в 2, а то й 4 рази! По всій країні! З кожного біг-борду, з кожного екрану телевізора! Це що? Це той відверто нахабний цинізм наших "вельмож", які тримають нас з вами за жалюгідних істот без мізків. Вартість енергоресурсів, а точніше тариф самої послуги газо- чи електропостачання може знизитись лише за наявності 2 факторів: 1) високопрофесійного менеджменту; 2) оновленої транспортної інфраструктури, якої на сьогодні немає. Все. Не буде цих двох факторів, ні про яке зниження не може йти мови. Газ - вичерпний ресурс, а тому як може здешевлюватись дефіцитний товар?
Отже політика, дійсно, відіграла велику роль в створенні петиції. Вона стала одним з джерел тієї рушійної сили, яка змусила мене діяти, а не просто гортати стрічку новин у Facebook. Тепер ще раз скажу про свою ідею і мету моєї петиції.
Мета петиції не полягає в тому, щоб прибрати всі пакети з магазинів. Повністю від них лише зараз починають відмовлятись багаті прогресивні країни.
Мета петиції змінити культуру та наш з вами менталітет у найбільш м'який спосіб, шляхом активної просвітницької діяльності і пропозиції магазинам знаходити альтернативу пластиковому пакуванню. Адже це нормальна європейська практика, коли за утилізацію тари відповідає магазин, де вона застосовувалась.
Чому я говорю "м'який спосіб", тому що в багатьох країнах введений додатковий податок на пакети, а в нашій країні, нажаль, додатковий податок це не інструмент управління, а додаткова можливість для поборів, тому я не хочу, щоб у нас до цього дійшло.
Щодо культури використання пакетів, то я пам'ятаю ще рік назад кожен другий чи третій похід в магазин закінчувався покупкою пакету. Зараз у мене є гарні еко-сумки і купую пакет я лише зовсім у виключних випадках. Але з самого початку було важко перебороти у собі нашу "зацькованість", яка присутня багатьом. Було ніяково і, можливо, навіть соромно діставати їх і пакувати туди продукти. Питання, яке мені досить часто задають: "Ми що знову повернемось до полотняних торб і авосьок?" І скажу, що Європа повертається, а чому не повернутись нам? Адже полотняні торби і авоськи уже не такі жалюгідні, які були колись.
У мене таке бачення нашого майбутнього: або нам теж введуть податок (і це буде кращим випадком), або з нашої країни зроблять просто великий всенародний полігон для неперероблюваних відходів, адже нам самим начхати, що ми живемо в смітті. Але найстрашніше те сміття, що знаходиться у наших головах… (далі буде).
Добавить в:
 
 


Центр Комплект