• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Блоги » Блог Shamruk_J » Про ядерні відходи, політику та гречку… (post scriptum)


Про ядерні відходи, політику та гречку… (post scriptum)

30 Января 2019 09:50   Просмотров: 1858
Метки:
Нравится Рейтинг поста: 0
 Ну вже б здавалось все... Закінчив я свою історію... Залишилось дочекатись результатів голосування по петиції… Але знову виникає якесь "але". І це "але" - це законопроект
 №9507 w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1 «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу», який депутати зареєстрували 28 січня у Верховній раді. Дана новина швидко пролетіла по всьому інтернету, з яскравим контекстом: "законопроект базується на європейских дерективах і європейських цінностях, висунення законопроекту підтримало 50 депутаів, Україна наближається до Європи". Здавалось би ось вона - перемога. Але момент радості і ейфорії відступив і я почав мислити критично. Перше, що насторожило, це дата початку дії закону - 01.01.2021, а повна заборона легких одноразових пакетів в роздрібній торгівлі - 01.01.2022. Ну довгенько чекати, подумав я, але ж треба зробити великий об'єм роботи - знайти альтернативи, розробити механізм заміни пакетів іншими пакувальними матеріалами, можливо, придумати якісь дотації тим, хто виробляє органічні пакети . Я так гадав, це все прописано в запропонованому законі. Відкриваю його проект, а там… 3 сторінки тексту… три… (якщо прибрати перехідні положення і список тих депутатів, які підтримали цей законогпроект).
Відкрив я європейську директиву, на яку посилаються наші законотворці, - № 94/62/EC. Дана директива від 20 грудня 1994 року! Нічогенько ми так запізнюємось на 25 років. Але зараз не про це. У даній директиві, як воно й повинно бути, прописані всі механізми досягнення зменшення поліетиленових відходів. Прописано конкретні об'єми скорочення цих відходів, прописані механізми збору, повернення і переробки пакування їх виробниками, прописано про необхідність проведення інших робіт направлених на скорочення поліетиленових відходів і так далі. В цілому директива № 94/62/EC від 20.12.1994 - це "дорожня карта" по зменшенню використання пластикового сміття в Європі. Кому цікаво, можете подивитись www.icqc.eu/userfiles/File/Directive%2094%2062%20EEC.pdf
Наш проект закону - це навіть не жалюгідна пародія. Це ніщо!
Основні тези закону:
- з 2022 року пакети заборонити;
- впровадити маркування пакетів;
- а якщо після введення в дію закону, ви в себе в магазині продовжуєте їх реалізовувати, то прийде "страшенний" "Центральний орган виконавчої влади у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів" і оштрафує вас на …. Сто … неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На сьогодні це 1700 грн!
Тоді я подивився на тих депутатів, які цей закон просувають і зрозумів лише одне:
Дана "парадія на закон" з гучною назвою, привід вчергове попіаритись перед виборами, а на те, що даний закон не будує ніякого підґрунтя для реального обмеження використання поліетиленових відходів, їм начхати.
І знову ми прийшли до відходів, політики і гречки, точніше "лапши" про рух у сторону Європи.
Негативним наслідком прийняття цього закону також є те, що якщо його приймуть до розгляду петиції e-dem.in.ua/chernihiv/Petition/View/1599 (якщо набереться необхідна кількість голосів, ще треба 25), то місцева влада може просто зробити послання на даний закон і не робити більше ніяких дій.
Ось так маленька "перемога" по тихеньку може перетворитись в чергову "зраду". Подивимось, що буде далі, а далі точно буде… ;)
Добавить в:
 
 


Центр Комплект