• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Блоги » Блог SHURIK_2049 » Урвався терпець читати ці “відписки”


Урвався терпець читати ці “відписки”

Нравится Рейтинг поста: + 1
Вже більше ніж півроку діє Закон України "Про доступ до публічної інформації". Можливо не кожен громадянин знає про його існування, але це не заважає йому працювати. Громадські організації, журналісти і самі ж депутати та чиновники їм користуються залюбки. На жаль у цьому позитивному світлі є одне “але”. Досить часто на свої запити ми отримуємо банальну “відписку”. І починає здаватися, що тебе знову пошили в дурні.

Влада свідомо не надає чіткої відповіді на поставлені запитання. У державі де говорять про свободу слова та відкритість владних рішень, народ залишається за завісою незнання. За завісою красивих слів, які пояснюють: Чому це тобі неможна знати? Часто на цьому спроби знайти потрібну інформацію через запити на інформацію і закінчуються. Багато хто банально змирюється і не бореться далі. Суспільство ще не досить чітко зрозуміло, що ігноруючи “відписки” воно само будує стіну непрозорості. За цією стіною воно більше не побачить і не дізнається про дії влади.

Десятки заголовків статтей майорять словами: ”чергова, цинічна, знову“ та іншими. Всі вони стоять у сполученні із популярним словом “відписка”. Але при цьому не проводиться цілеспрямована робота для того, щоб зменшити кількість такої інформації. А саме змушувати відповідати владу на чіткі питання. Дізнаватися ту інформацію, що запитується, і тими способами, що гарантуються законом. Можна навіть сказати, що громадяни не так вже і зацікавлені у дії закону, інформації, що запитують, відкритості влади.

Я вважаю, що не можна так просто миритися із відповідями у форматі ”відписка“. Ми повинні навпаки ще більше надсилати запитів, підходити з розумом до формування питань у них і отримувати відповіді, що нас задовольнять. Нехай у можновладців уривається терпець від нашої цікавості. Якщо довести владу до такого стану, то буде шанс забути про слово “відписка” і тільки інколи з посмішкою згадувати про нього. А ще “відписка” може бути ще одним підтвердженням непрозорості чи злочинних дій у тій чи іншій сфері. І ігнорування важливості цього питання призведе до гірших наслідків для громадян. Це моя позиція і саме її я дотримуюсь. І читаючи чергову “відписку” я вже замислюю план дій, щоб змусити владу відповісти чесно на відповідне питання. Щоб наступного разу, коли хтось інший запитає у влади про це ж саме , була отримана не “відписка”, а змістовна відповідь, з першого запиту.

На подив є те, що на запити депутатів менше приходить “відписок”. Але ж вони такі ж люди, як і ми. Чому так виходить? Вони там просто працюють, не важливо за гроші чи на громадських засадах. Але з іншого боку це виглядає так, що вони більш наближені до влади, вони більш авторитетні для владних структур. І не відповісти їм по суті питання загрожує великими проблемами. Тоді виходить, що ми стаємо свідками порушення Конституції України, бо прописана рівність громадян не дотримується. Чомусь депутату треба відповісти, а простому робітнику чи селянину можна просто написати “відписку”.

Тому народе схаменись! Не будь байдужим до того, що тобі відповідає влада. Якщо сьогодні кожен з нас не буде приділяти цьому увагу та викорінювати явище “відписок”, то вже завтра ми втратимо широкі можливості, що надав нам Закон України "Про доступ до публічної інформації". Ми просто змиримось з порушенням наших конституційних прав. Щоб не сталося цього потрібно діяти вже зараз.
 
Добавить в:
 
 


Центр Комплект