Помер письменник Павло Загребельний

4 Февраля 2009 22:31   Просмотров: 5771
Метки: письменник книга


 Сумну новину про смерть Загребельного повідомив голова Верховної ради Володимир Литвин під час відкриття четвертої сесії ВР.

Павло Загребельний - відомий український письменник, Герой України, лауреат Державної премії СРСР, Шевченківської премії. Загребельний народився 1924 року на Полтавщині.
У 1941 році, у віці 16 років, Загребельний пішов добровольцем до армії, але вже у серпні того ж року отримав поранення. Після госпіталю майбутній письменний знову пішов до військового училища, потім на фронт, де у серпні 1942 року він отримав тяжке поранення. Потім був полон і до лютого 1945 року фашистські концтабори смерті.

З 1946 року Павло Загребельний навчався на філологічному факультеті Дніпропетровського університету. Після його закінчення у 1951 році працював журналістом та писав. Першою серйозною письменницькою роботою стала "Дума про невмирущого", присвячена воїнському та людському подвигу молодого радянського солдата, який загинув у фашистському концтаборі.

Павло Загребельний понад сорок років працював в українській прозі. Загалом він написав понад сорок романів. Один із них — "Розгін" відзначено Державною премією СРСР, два — "Первоміст" і "Смерть у Києві" — Державною премією УРСР ім. Шевченка.

Твори Загребельного мають читацьке визнання. Друковані масовими тиражами, його книги швидко розходяться; твори перекладені 23 мовами.

Найвідомішими та найвагомішими романами Павла Загребельного стали "Роксолана", "Євпраксія", "Диво", "Я, Богдан". Крім того письменник писав п'єси та кіносценарії.

Свою першу збірку оповідань ”Учитель” він видав у 32 роки, а перший роман ”Європа 45” написав у 35. Його останній роман ”Думки нарозхрист” вийшов друком 1998-го.

Вічна пам'ять...
Добавить в: