Альтернатива Соколову

19 Августа 2010 12:26   Просмотров: 4294
Метки: вибори, соколов, мер
АЛЬТЕРНАТИВА СОКОЛОВУ
17.08.2010
Поступово добігає кінця термін міського голови Олександра Соколова. Ні для кого не секрет, що рейтинг його доволі високий і тому є актуальним питання: “Чи знайдеться конкурент діючому меру?”
Тому Клуб молодого політолога вирішив, як то кажуть, розібрати кандидатів по кісточкам.

По-перше, варто згадати Олексія Савченка, президента громадської організації “За Чернігів”. Ще рік тому його можна було назвати головним конкурентом Соколова. Проект “За Чернігів” стрімко “зайшов” у місто, сіючи акціями(читати грошима), критикою місцевої влади і навіть скандалами. Проте хаос у датах виборів призвів до замороження проекту, а столичні справи згодом і зовсім змусили організацію згорнутись. Очевидно, що О. Савченко вже забув про Чернігів, а Чернігів забув Савченка… Мільйони гривень, вкладених в проект виявились благодійним внеском в наше рідне місто.

Далі хочеться проаналізувати перспективи такого кандидата в мери, як Аня Романова і проект “Громадська думка” взагалі. Стартувавши одразу після За Чернігова Громадська думка поступово нарощувала активність й наразі є без перебільшення нарозкрученішим місцевим політичним проектом. Все б то нічого, але враховуючи новий закон про місцеві вибори і слабкість А. Романової як лідера, шлях до влади Громадської думки буде надскладним.
До купи думківських бід можна ще додати чутки про вагітність Ані. В даній ситуації Громадській думці залишається домовлятись з діючим мером Сколовим і проводити депутатів по мажоритарці…

Говорити про Силу Громади та її лідерів – О. Ломако та В. Гольця мабуть вже не доречно. Перший, побачивши слабкі рейтинги та сумнівні перспективи власними руками створеного проекту, пішов під крило А. Гриценка та очолив його обласний осередок. Голець почав шукати більш стабільних “друзів” і очевидно знайшов їх в особі Громадської думки. Що ж.. Ще один благодійний внесок в Чернігів. Тут хоч не мільйони, десятки тисяч наче б то і не багато, а все одно приємно.
В результаті Ломако має надто малий рейтинг, щоб бодай спробувати балотуватись на мерське крісло, а Голець має надто неоднозначну репутацію.

Як тут не згадати вічного конкурента Соколова – Сергія Кнуренка… Лідер вже старого “Нового Чернігова” має, здавалось би всі умови: місцевий, заможний, володіє чисельними організаціями та установами, а отже має значний ресурс. Проте неодноразові поразки та небажання вкладати серйозні кошти в боротьбу грають не на його користь.. Проте вже зараз видно, що Кнуренко буде брати участь у виборчих перегонах. Скоріше всього буде мати місце спроба провести своїх депутатів по мажоритарці. Чи наважиться Сергій Вікторович позмагатись за мерське крісло – питання сумнівне…

Ще одним суперником Соколова на мерських виборах може стати Валерій Дубіль. Постійними поздоровленнями чернігівців зі святами (про існування яких вони іноді навіть і не здогадувались) та благодійництвом столичний народний депутат ввірвався в пятірку основних претендентів на крісло міського голови. Слабкі сторони кандидата в тому, що він має темне минуле, яке активно використовується його конкурентами, і корінним чернігівцем він не є. Але чи дійсно Валерію Дубілю потрібно крісло мера, враховуючи його вигідні позиції на всеукраїнському рівні?..

Активно розпочав свою політичну компанію рініше маловідомий Олександр Кириченко, керівник мясокомбінату “Ритм”. Замовні статті і бігборди (на яких правда прочитати щось нереально важко) – це серйозна заявка на участь у боротьбі за мерське крісло. Наразі даний кандидат залишається темною конячкою для більшості наших жителів і все залежить від подальшої PR-компанії м’ясного магната, а вірніш від рішень його політ-технологів.

Ще однією фігурою, що може зіграти на шаховій дошці мерських виборів є Олег Шеремет. Серед його козирів – посада секретаря та приналежність до Партії Регіонів, і якщо раптом Соколов і ПР не домовляться, то ймовірно, що саме Шеремет стане претендентом на мерське крісло від правлячої партії. Репутація Шеремета – це чистий аркуш паперу, при розумному підході – шанси у нього не маленькі.

Як бачимо по бігбордах “Сильної України”, три гравці, а саме Максим Городній, Микола Михалевич та Козаченко Олена претендуватимуть на місце мера. І зважаючи на центральне місце Михалевича на бігбордах і проплачені статті на деяких ЗМІ, то самі він є фаворитом. Плюсом даного кандидата є посада керівника ВАТ “Хімволокно”, мінусом – мала публічність, населення його майже не знає.

По неперевіреній інформації чернігівський осередок Соціалістичної Партії України наразі домовляється з Костянтином Івановим – президентом Торгово-промислової палати і буде намагатися виставити його кандидатом у мери. В будь-якому Враховуючи відсутність компроматів і гарну репутацію, Іванов може стати дійсно серйозним гравцем. Залишається питання – наскільки серйозні кошти будуть в нього вливатися.

Хоч до виборів залишилось і не багато часу (два з половиною місяці), все ж не варто забувати і про таких особистостей, як Владислав Атрощенко, Григорій Маньковський, Анатолій Мірошниченко, Олег Обушний та деякі інші. Навіть не виключений варіант темної конячки – неочікуваного кандидата.

Чернігову справді не вистачає справжнього конкурента Соколову, але невдоволення діючим мером росте і очевидно, що місцевий електорат вже готовий до нового кандидата.


Джерело: Клуб молодого політолога
Добавить в: