Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 22823 гривні вкрали шахраї з банківської картки22823 гривні вкрали шахраї з банківської картки

— Восьмого березня був удома. Об 11.53 на мобільний телефон прийшла СМСка: «Ваша картка заблокована. Інформація за посиланням на сайті www.oschadbank.ua і номер мобільного телефону: 091-94-34-360», — розповідає 59-річний Микола Корнієнко, військовий пенсіонер з Борзни. — Десь за тиждень до того був дзвінок про термін дії картки. Став дзвонити на номер, вказаний у СМСці. Зайнято. Спустився вниз, до банкомата (чоловік мешкає у будинку, де на першому поверсі «Ощадбанк»). Біля термінала стояло кілька людей. Треба було чекати, доки прийде моя черга, щоб перевірити, чи справді картка заблокована. А я не захотів.Вернувся додому, аж тут мені вже телефонують. Чоловік представився співробітником служби безпеки банку. Сказав, що картка заблокована і треба вжити заходи безпеки. Щоб не втратити гроші. Попросив назвати перші дві цифри картки, потім чотири останні. Далі пароль. При цьому говорив, що їх не можна нікому повідомляти. Потім випитав вхід до веб-банкінгу. Мені протягом години прийшло до десятка СМСок з різними цифрами. В тому числі і «операція здійснена успішно». Не стільки грошей шкода, скільки важко усвідомлювати, що я виявився таким довірливим, — зітхає Микола Миколайович. — Зразу зняли вісім тисяч гривень. Тут дружина зі своїми питаннями. А я відмахнувся від неї.

У мене на картці було 12 тисяч гривень своїх і 11 тисяч — кредитний ліміт. Я і питаю того чоловіка, чому вісім. А він: «Ми частинами перекидаємо на нову картку. Ще один ривок і закінчимо». Тоді я навіть не засумнівався. Адже цей чоловік оперував банківською термінологією. І тут прийшла СМСка: «Ваша картка заблокована». Наступного дня пішов до банку, працівниця і каже: «Я вас вітаю, таких вже до сотні». Сказали: «Пиши заяву у поліцію і на Київ. Бо ти не перший». Гроші йдуть невідомо куди.

Я нікого не виню, окрім самого себе. Не звик перекладати проблеми на когось. Замазав штани — сам пери.

— Миколо Миколайовичу, певно, кредитні 11 тисяч вам доведеться повертати банку?


— А мені хто верне? Протягом години у вихідний день здійснювалися операції, і ніхто не відреагував. Має ж бути якийсь черговий. Спостерігати, що відбувається.

— Можливо, шахрай володіє гіпнозом і запудрив вам мізки?

— Який там гіпноз.

Микола Корнієнко і справді не єдина жертва «чорних банкірів». 60-річний Сергій Барбашин 8 березня теж довірився їм. З картки зникло 2782 гривні.

Якимось чином до рук шахраїв потрапляє інформація про клієнтів банків. З їхніми номерами мобільних телефонів. Від їх дій не застраховані ні молоді, ні літні люди. Якщо гроші були втрачені через те, що клієнт сам назвав паролі і номери картки, банки гроші не повертають.

— За фактами шахрайства відкриті кримінальні провадження, — повідомляє полковник Сергій Бриль, керівник сектора комунікацій Нацполіції Чернігівської області. І застерігає:

— Питають по телефону термін дії картки, код безпеки на зворотному її боці? Банківські паролі, СМС? Не повідомляйте. Це шахраї.

Не відповідайте на електронні листи, в яких від імені банку пропонується надати персональні дані.

Оформлюйте окрему картку для здійснення інтернет-покупок, поповнюйте виключно перед покупкою на суму її вартості.

Підключайтесь до послуги СМС-інформування про проведені за допомогою картки операції.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №11 (1610), 16 березня 2017 року

Теги: шахраї, банківська картка, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект