Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Перша частина фестивалю латвійської культури відбулась в бібліотеці Короленко (відео)Перша частина фестивалю латвійської культури відбулась в бібліотеці Короленко (відео)

У понеділок в обласній науковій бібліотеці імені Короленка розпочався фестиваль латвійської культури. Він приурочений до дня народження відомого латвійського поета, драматурга та перекладача Яніса Райніса.

Його ідеологом та співзасновником є чернігівський мистецтвознавець Олег Васюта. Вперше він з колегами познайомив містян з культурою Латвії – у минулому році. Як виявилося вона цікавить людей усіх вікових категорій.Олег Васюта, мистецтвознавець: «27 числа в залі філармонії можна почути, як молодь латвійською мовою виконує романси. Там музика надзвичайно вишукана. Мені дуже приємно, що чернігівська міська художня школа малює картини – «Латвія-Україна на шляхах духовного єднання. Очима дітей».

Постать Яніса Райніса для фестивалю обрали не випадково. За словами Олега Васюти, для латвійців цей поет все одно, що для українців Тарас Шевченко. Для своєї доби, а це кінець ХІХ і початок ХХ століття, поезія Райніса була унікальною. Також він переклав на латвійську мову Фауста, при цьому перебуваючи у в’язниці. Тому починати знайомитися з культурою Латвії варто саме з творчості Яніса, - вважають організатори фестивалю.

Фестиваль складається з трьох частин: перша – знайомство з поезією відбулася в бібліотеці Короленка, 26 вересня – у загальноосвітній школі №1 пройде урок латвійської мови, а завершиться фестиваль 27 вересня концертом в обласному філармонійному центрі.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Теги: фестиваль, Олег Васюта, Яніс Райніс, латвійська культура, «Новий Чернігів»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект