Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Алею Героїв реконструюють. Якою вона стане після оновлення? (відео)Алею Героїв реконструюють. Якою вона стане після оновлення? (відео)

Реконструкцію Алеї Героїв, а точніше бульвару по проспекту Миру від вулиці Преображенської до Красної площі, планують розпочинати вже найближчим часом - у липні. Головний проектант даної ділянки, архітектор Тетяна Мазур, презентувала на засіданні містобудівної ради вже розроблений план реконструкції. Основною родзинкою алеї буде її загальний вигляд - в національному стилі.Два з них будуть діаметром 7 метрів, центральний - 10 метрів, і що цікаво, цей фонтан буде світловий та спіральний. Що не залишить байдужими чернігівців та туристів, впевнена Тетяна Мазур. Крім того, інші два кола, які зображені на плані - це майбутні клумби, на яких висадять тематичні, в національному стилі, квіти. Збережеться на алеї існуюча зелена зона, яка полюбилася чернігівцям, каже проектант, зокрема, залишаться пішохідні доріжки, які зробили самі люди. Цю ідею вподобали і деякі члени містобудівної ради.

Крім того, зелена сцена залишиться на тому місці де є, але її дещо змістять вглиб, тоді буде більше місця для глядачів. Збережеться і місце, де колись була садиба Леоніда Глібова. Зараз там розташований пам’ятний камінь, але архітектор замість нього бачить лавочку зі скульптурою байкаря. Достатньо буде на алеї місць для відпочинку громадян у вигляді лавочок. Однією з проблемних ділянок, під час розробки проекту, виявилася місцина позаду історичного факультету Педуніверситету, тому у плані розробки продумали як приховати недолік.

Український орнамент, що закладений в проекті, зазначила Тетяна Мазур, буде видно не лише завдяки сезонним тематичним насадженням, а і різнокольоровій плитці. Це дасть змогу алеї зберегти свій початково задуманий вигляд протягом 4-х сезонів. Також, під час реконструкції бульвару, існуючі постаменти планують демонтувати, однак, щоб не виникло суперечок щодо тих, які не увійшли під дію декомунізації, їх ймовірно, перенесуть у інше місце, куди саме - питання ще буде обговорюватися в тому числі і з громадою. Пам’ятник чорнобильцям, зазначила архітектор, залишиться як є, єдине проведуть реконструкцію східців, що ведуть до постаменту. Загалом, запропонований проект задовольнив міського голову Владислава Атрошенка, йому сподобалася ідея патріотизму та створення більш європейського простору.

На думку мера міста, у проекті все ж таки є певні недоопрацювання, які в процесі робіт, можливо будуть корегуватися. План реконструкції Алеї Героїв, в цілому, Владислав Атрошенко оцінив на тверду четвірку. Члени містобудівної ради загальну ідею проекту підтримали одноголосно.

ТРК «Новий Чернігів»

Теги: Алея Героїв, реконструкція, Тетяна Мазур, Новий Чернігів»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект