moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » У Чернігові розпочалися «Сіверські музичні вечори» (відео)У Чернігові розпочалися «Сіверські музичні вечори» (відео)

Сімнадцятий міжнародний фестиваль класичної музики присвятили творчості великого Бетховена. Про фестиваль, музику, яка несе мир, та українсько-японські відносини – наш наступний матеріал.


 
Меломани звикли: в березні свято класичної музики – «Сіверські музичні вечори». Цілий тиждень у Чернігові звучатиме музика Людвіга ван Бетховена. Цього разу фестиваль монотематичний і не вперше його присвячують великому німецькому композитору.

Микола Сукач, художній керівник фестивалю «Сіверські музичні вечори»: «Видатний німецький диригент Вільгельм Фуртвенглер сказав, що музика жодного композитора не об’єднує так людей, оркестр і слухачів, як музика Бетховена. Саме тому ми граємо останні три роки багато дуже творів Бетховена в зв’язку з тим, що у нас такі печальні події, у нас війна, і ми вважаємо, що це наш громадянський обов’язок».
 
Фестиваль з сімнадцятирічною історією збирає на Чернігівщині відомих музикантів, найкращих виконавців не лише з України, а й з різних куточків світу. Зіграти знову з симфонічним оркестром «Філармонія» до Чернігова приїхав японський диригент Міцунобу Такая. Разом з ним народний хор «Цурумі» та солісти: сопрано Кіміко Такая,  мецо-сопрано Чікако Танака, тенор Юкіма Ібарагі та бас Денис Вишня, який вже 10 років живе в Японії.

Кіміко Такая, сопрано: «Хор Цуруми – это хор, которым брат руководит в Осаке. И они там педагоги, потому с ними вместе выступаем. Как чудо, что они все приехали сюда и мы поем, брат дирижирует – это как чудо».
Міцунобу Такая, диригент: «Я очень рад. Этот концерт – большой успех. Потому что это девятая симфония. Это гимн мира, которым мы посылаем счастье».
 
Відкрили фестиваль 9-ю симфонією Бетховена. Хорові партії звучали у виконані японських виконавців та Національної капели «Думка». Цей рік в Україні проголошено роком Японії.
 
Міцна дружба вже давно поєднує японських та українських музикантів. Міцунобу Такая та його сестра Кіміко вчилися в Київській консерваторії. Вже десять років Кіміко разом з чоловіком Денисом Вишнею живуть в Японії. Співачка каже, Україна для неї – друга Батьківщина. Вона навчилася варити чоловікові борщ  і залюбки співає з ним українських пісень.
 
Цей твір подружжя виконає і в Києві під час концерту в рамках проведення року Японії в Україні. А у Чернігові триває свято класичної музики. Попереду виступи Вадима та Філіпа Руденко, квартету імені Лисенка, швейцарського скрипаля Давіда Небеля, американки болгарського походження Надії Влаєвої. У програмі також заявлена участь американського диригента Уінстона Фогеля.

Микола Сукач, художній керівник фестивалю «Сіверські музичні вечори»: «Фестиваль досить потужний. Шість концертів, із них чотири концерти з симфонічним оркестром, і, сподіваюсь, слухачі отримають свою дозу музичної насолоди».

«Сівер-центр»

Теги: «Сіверські музичні вечори», класична музика, фестиваль, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект