moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Експерти обговорили Стратегію сталого розвитку області (відео)Експерти обговорили Стратегію сталого розвитку області (відео)

Чернігівщина — потенційно дуже багатий край. Однак маємо парадоксальну ситуацію: потенціал є, а розвитку — немає. На думку управлінців, така ситуація складається через те, що регіон не має чіткої стратегії свого розвитку. Думки ж фахівців з цього приводу різняться. Одні кажуть, програми і стратегічні плани в нас є, але вони не виконуються, інші твердять: насправді існуючі документи не враховують і не відображають реальних потреб регіону, бо до них не долучилась громада. Тож, аби регіональна Стратегія-2020 не стала черговою збіркою красивих декларацій, представники місцевих органів влади та громадських організацій, науковці та журналісти зібралися за круглим столом, аби обговорити тему «Розробка стратегії регіонального розвитку в Чернігівській області: досягнення та перспективи».

На Чернігівщині триває робота по створенню Стратегії сталого розвитку області до 2020 року. А тим часом громадські організації вже започаткували паралельний моніторинговий проект, в рамках якого і провели круглий стіл «Розробка стратегії регіонального розвитку в Чернігівській області: досягнення та перспективи».Ледь не половина справи вже зроблена, зазначила під час розмови за круглим столом заступник департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександра Хомик. Вже завершено соціально-економічний аналіз Чернігівщини, який дає можливість побачити усі сильні і слабкі місця регіону, і відповідно до цього вибудовувати майбутню стратегію. Головне, аби в ній були чітко виписані не менше трьох і не більше шести стратегічних напрямків розвитку регіону. У цьому випадку вона буде дієвою.

І хоча пропозиції до Стратегії ще збирають, та певні напрямки розвитку вже викристалізувались у Миколи Звєрєва. Зокрема, голова обласної ради пропонує звернути увагу на необхідність зміни оборонної доктрини області і, як наслідок, розвивати підприємства військово-промислового комплексу. Ще два напрямки: енергонезалежність і ефективне сільське господарство.

Втім, аби і нова Стратегія, якою б виваженою та поміркованою вона не була, не залишилася лише декларацією, ті, хто її впроваджуватимуть в життя, повинні мати реальні повноваження. Йдеться про органи місцевого самоврядування.

Окрім того, експерти пропонують проаналізувати рівень виконання попередніх аналогічних документів і з’ясувати, чому вони не дали заявлених результатів.

Не варто забувати і про вже затверджену Стратегію розвитку держави, а тому було б доцільно порівняти ці два документи. Ймовірно, такий підхід дасть можливість знайти запоруку виконання обласної стратегії — кошти.

Підготував Сергій Корж за матеріалами «Сівер-центр»

Теги: стратегія розвитку, економіка, Звєрєв, Олександр Хомик, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект