Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Експерти обговорили Стратегію сталого розвитку області (відео)Експерти обговорили Стратегію сталого розвитку області (відео)

Чернігівщина — потенційно дуже багатий край. Однак маємо парадоксальну ситуацію: потенціал є, а розвитку — немає. На думку управлінців, така ситуація складається через те, що регіон не має чіткої стратегії свого розвитку. Думки ж фахівців з цього приводу різняться. Одні кажуть, програми і стратегічні плани в нас є, але вони не виконуються, інші твердять: насправді існуючі документи не враховують і не відображають реальних потреб регіону, бо до них не долучилась громада. Тож, аби регіональна Стратегія-2020 не стала черговою збіркою красивих декларацій, представники місцевих органів влади та громадських організацій, науковці та журналісти зібралися за круглим столом, аби обговорити тему «Розробка стратегії регіонального розвитку в Чернігівській області: досягнення та перспективи».

На Чернігівщині триває робота по створенню Стратегії сталого розвитку області до 2020 року. А тим часом громадські організації вже започаткували паралельний моніторинговий проект, в рамках якого і провели круглий стіл «Розробка стратегії регіонального розвитку в Чернігівській області: досягнення та перспективи».Ледь не половина справи вже зроблена, зазначила під час розмови за круглим столом заступник департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександра Хомик. Вже завершено соціально-економічний аналіз Чернігівщини, який дає можливість побачити усі сильні і слабкі місця регіону, і відповідно до цього вибудовувати майбутню стратегію. Головне, аби в ній були чітко виписані не менше трьох і не більше шести стратегічних напрямків розвитку регіону. У цьому випадку вона буде дієвою.

І хоча пропозиції до Стратегії ще збирають, та певні напрямки розвитку вже викристалізувались у Миколи Звєрєва. Зокрема, голова обласної ради пропонує звернути увагу на необхідність зміни оборонної доктрини області і, як наслідок, розвивати підприємства військово-промислового комплексу. Ще два напрямки: енергонезалежність і ефективне сільське господарство.

Втім, аби і нова Стратегія, якою б виваженою та поміркованою вона не була, не залишилася лише декларацією, ті, хто її впроваджуватимуть в життя, повинні мати реальні повноваження. Йдеться про органи місцевого самоврядування.

Окрім того, експерти пропонують проаналізувати рівень виконання попередніх аналогічних документів і з’ясувати, чому вони не дали заявлених результатів.

Не варто забувати і про вже затверджену Стратегію розвитку держави, а тому було б доцільно порівняти ці два документи. Ймовірно, такий підхід дасть можливість знайти запоруку виконання обласної стратегії — кошти.

Підготував Сергій Корж за матеріалами «Сівер-центр»

Теги: стратегія розвитку, економіка, Звєрєв, Олександр Хомик, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект